ՀՀ քննչական կոմիտեն շարունակում է լիարժեքորեն իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված լիազորություններն ու գործառույթները:...
21-ամյա երիտասարդը կալանավորվել է՝ մոր նախկին ընկերոջ նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու մեղադրանքով
25.02.2021
12:03
Պարզվել են 21-ամյա երիտասարդի կողմից 47-ամյա տղամարդու նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ:...
Բացահայտվել են Արմավիրի մարզում կատարված գողության մի շարք դեպքեր
24.02.2021
15:41
Վաղարշապատի քննչական բաժնում իրականացված քննչական և այլ դատավարական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են Արմավիրի մարզում կատարված գողության մի շարք դեպքեր: ...
Ավարտվել է Վանաձորի 18-ամյա բնակչի կողմից համաքաղաքացուն դանակահարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը
23.02.2021
15:05
Պարզվել են Վանաձոր քաղաքի 18-ամյա բնակչի կողմից համաքաղաքացուն ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները:...
Սպանություն՝ Օձուն գյուղում. հարուցվել է քրեական գործ
22.02.2021
Առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը և դեպքի հանգամանքները պարզելու համար հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին։...
Պարզվել է Սյունիքի մարզի 51-ամյա բնակչի վնասվածք ստանալու իրական պատճառը
14:53
51-ամյա տղամարդը վնասվածքն ստացել է ոչ թե ընկնելու հետևանքով, այլ՝ համագյուղացու կողմից 3կգ տարողության գազաբալոնով գլխին հասցրած հարվածի արդյունքում:...
Բացահայտվել է հուշանվերների և ոսկերչական իրերի խանութ-սրահում կատարված ավազակային հարձակման դեպքը. ձերբակալվել է Սիսիան քաղաքի բնակիչ
13:13
Հուշանվերների և ոսկերչական իրերի խանութ-սրահում կատարված ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով պարզվել են մի շարք հանգամանքներ:...
Երևան քաղաքի կենտրոնական գերեզմանատան (Թոխմախի) ավտոկայանատեղիում տեղի ունեցած սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով 5 անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ
19.02.2021
18:41
Պարզվել են Երևան քաղաքի Դավիթ Բեկ փողոցի հարակից տարածքում գտնվող գերեզմանատան ավտոկայանատեղիում հրազենի գործադրմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ:...
«Իրավաբանական դպրոցի» աշակերտների ճանաչողական այցը՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտե (լուսանկարներ)
17:40
Փետրվարի 19-ին Եվրասիա «Իրավաբանական դպրոցի» աշակերտների համար կազմակերպվեց ճանաչողական այց Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտե:...
Մեղրի համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար
18.02.2021
18:53
Քննությամբ պարզվել է, որ Մեղրի համայնքի ղեկավարը չարաշահել է իր պաշտոնեական լիազորությունները՝ պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով ծառայության շահերին հակառակ:...

Circumstances of Sustaining Bodily Injuries Incompatible with Life by 62 year-old Resident of Getap Village Found out
01.03.2021
15:19
A number of circumstances of death of 62 year-old resident of Getap village were found out.
21 year-old Man Charged with Murder Attempt against his Mother’s former Friend Detained
25.02.2021
12:03
A number of circumstances of murder attempt committed by 21 year-old young man against 47 year-old man were found out.
Preliminary Investigation of Criminal Case Initiated on Stabbing Fellow Citizen by 18 year-old Resident of Vanadzor Completed
23.02.2021
15:05
Circumstances of infliction of heavy bodily damage committed by 18 year-old resident of Vanadzor against fellow citizen were found out.
Murder in Odzun; Criminal Case Initiated
22.02.2021
16:30
It was found out that the person having committed the alleged crime fired shots towards 34 year-old resident of the same village illegally depriving him of life.
Real Reason for Sustaining Injury by 51-year-old Resident of Syunik Found out
14:53
A number of circumstances of willful infliction of heavy damage to 51 year-old resident of Syunik were found out.
Banditry Committed against Shop of Souvenirs and Golden Jewelry Disclosed; Resident of Sisian Arrested
13:13
The person having committed the alleged crime was identified; he is a resident of Sisian community, born in 1987.
Five Persons Involved as Defendant within Criminal Case on Murder Attempt in Parking Lot of Central Cemetery (Tockmack) of Yerevan
19.02.2021
On the base of the evidence obtained during preliminary investigation a decision was made to involve five persons as a defendant.
Charge Pressed against Former Head of State Property Management Department at RA Government, Former Mayor of Yerevan and Two more Former Officials of Yerevan Municipality for Abuse of Official Authorities
18.02.2021
18:36
The former Mayor of Yerevan aiming to separate and acquire lands from the ones occupied by some schools in Yerevan assigned to issue a new plan for school lands.
Murder Combined with Banditry in Kajaran
After illegal deprivation of the man’s life the person having committed the alleged crime entered the latter’s apartment and stole golden jewelry in particularly large amount.
Banditry in Sisian; Golden Jewelry in Significant Amount Stolen from Golden Jewelry Shop (video)
14:22
The person having committed the alleged crime entered the shop of souvenirs and golden jewelry, using violence with a knife against the assistant stole golden jewelry and fled.