Գլխավոր էջԳլխավոր էջ
Քննչական կոմիտեի հասցեն
ք. Երևան, Մամիկոնյանց 46/5+374(11) 880-151
ԻՆՉՊԵ՞Ս ՀԱՍՆԵԼ

Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալներ

Արթուր Նորիկի Մելիքյան

Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական

 

Ծնվել է 1975 թվականի սեպտեմբերի 1-ին, Հոկտեմբերյանի շրջանի Մայիսյան գյուղում:

1996թ. ավարտել է ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը, ունկնդիր:

1996-1999թթ.- ՀՀ ՆԳՆ ՔԳՎ 4-րդ վարչության Կենտրոնական քննչական բաժնում որպես քննիչ, ապա` ավագ քննիչ:
1990-2002թթ.- ՀՀ ՆԳՆ ՔԳՎ 1-րդ վարչության Կենտրոնական քննչական բաժնի ավագ քննիչ:
2002-2003թթ.- ՀՀ ՆԳՆ ՔԳՎ 2-րդ վարչության ավագ քննիչ:
2003-2004թթ.- ՀՀ ոստիկանության ՔՎ 1-ին բաժնում` որպես քննիչ:
2004-2007թթ.- ՀՀ ոստիկանության ՔՎ  Երևանի քննչական բաժնի Էրեբունու քննչական բաժնի պետ:
2007-2012թթ.- ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ 2-րդ վարչության մարդկանց առևտրի (թրաֆիքինգ), թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և կազմակերպված հանցագործությունների քննության բաժին, պետի տեղակալ:
2014. ապրիլ-հոկտեմբեր- ՀՀ ՊՆ N զորամասի վերահսկողության բաժնի պետ:
2014. հոկտեմբեր-նոյեմբեր- ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վերահսկողության և քրեական գործերի քննության աջակցության վարչության կայազորային քննչական բաժինների գործունեության վերահսկողության բաժնի պետ:
2014-2016թթ.- ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վերահսկողության և քրեական գործերի քննության աջակցության վարչության պետ:
2016-2018թթ.- ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վերահսկողության վարչության պետ:
2018-2019թթ.- ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչությունների գործունեության վերահսկողության գլխավոր վարչության պետ:
2019թ. սեպտեմբեր-դեկտեմբեր- ՀՀ քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական և քրեագիտական գլխավոր վարչության պետ:

ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ-հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետ է նշանակվել ՀՀ վարչապետի՝ 2019 թվականի դեկտեմբերի 19-ի որոշմամբ:

Աշխատանքային գործունեության ընթացքում ստացել է մի շարք գերատեսչական պարգևներ, շնորհակալագրեր։

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:




 

Արտակ Արտաշեսի Կրկյաշարյան
Արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական




Ծնվել է 1976 թվականի հոկտեմբերի 21-ին, Երևան քաղաքում:

1999 թ. ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետը:

1999-2001թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:

2001-2005թթ. - Մարտակերտի կայազորի զինվորական դատախազությունում` որպես քննիչ:
2005-2007թթ. - ՀՀ զինվորական դատախազությունում՝ որպես հատկապես կարևոր գործերով քննիչ:
2007-2012թթ. - ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության Սևանի կայազորի (5-րդ կայազորային) քննչական բաժնի պետ։
2012 – 2013 թթ. - ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության Երևանի կայազորի (4-րդ կայազորային) քննչական բաժնի պետ։
2013 – 2018թթ. - ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ:

ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ – զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ է նշանակվել ՀՀ վարչապետի՝ 2018 թվականի օգոստոսի 24-ի որոշմամբ: 

ՀՀ նախագահի՝ 2019թ. դեկտեմբերի 13-ի հրամանագրով՝ շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:

Աշխատանքային գործունեության ընթացքում ստացել է բազմաթիվ պետական և գերատեսչական պարգևներ, պատվոգրեր, շնորհակալագրեր։

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

 

Արսեն Վոլոդյայի  Այվազյան
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական

 

Ծնվել է 1978թ. օգոստոսի 23-ին, Երևան քաղաքում:

2000թ. ավարտել է ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը:

10.04.2000-11.05.2002թթ. - ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի քննչական բաժնի քննիչ:
11.05.2002-30.09.2006թթ.  -  ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնի քննիչ, ավագ քննիչ:
30.09.2006-29.05.2007թթ. - ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության  ավագ քննիչ:
29.05.2007-23.11.2007թթ. -  ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության պաշտոնեական և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության բաժնի ավագ քննիչ:
23.11.2007-10.04.2009 թթ. - ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության բաժնի պետի տեղակալ:
10.04.2009-18.06.2013 թթ. - ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության բաժնի պետ:
18.06.2013-07.10.2014 թթ. - ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետ:
07.10.2014-17.11.2016թթ. - ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության պետ:
17.11.2016-27.01.2017թթ. - ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի 1-ին տեղակալ:
27.01.2017- 20.08.2018թթ. -  ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության պետ:
20.08.2018-14.08.2019թթ. - ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության պետ:

ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ է նշանակվել ՀՀ վարչապետի՝ 2019 թվականի օգոստոսի 14-ի  որոշմամբ:

Աշխատանքային գործունեության ընթացքում  ՀՀ Նախագահի՝ 13.04.2012թ. հրամանագրով պարգևատրվել է «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով:

ՀՀ ոստիկանության պետի և այլ գերատեսչությունների ղեկավարների կողմից բազմիցս խրախուսվել է:

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

 

 

Արգիշտի Էլբեկի Քյարամյան
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական


Ծնվել է 1991թ. մայիսի 22-ին, Գեղարքունիքի մարզի Երանոս գյուղում:

2009-2011թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:

2013թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը` ստանալով իրավագիտության բակալավրի աստիճան:
2015թ. ավարտել է ՀՀ արդարադատության ակադեմիայում դատախազի թեկնածությունների ցուցակում ընդգրկված անձանց մասնագիտական պատրաստման դասընթացը:
2016թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան` ստանալով իրավագիտության մագիստրոսի աստիճան:
2013-2014թթ. ծառայել է ՀՀ ոստիկանությունում, ապա աշխատել է ՀՀ քննչական կոմիտեի քննչական բաժնում` որպես քննիչ:
2016թ. հունիսի 1-ից մինչև 2018թ. հունիսի 6-ը աշխատել է ՀՀ դատախազությունում` որպես Շիրակի մարզի դատախազության, ապա՝ Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ:
2018թ. հունիսի 8-ից մինչև 2019թ. փետրվարի 26-ը աշխատել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի համակարգում` զբաղեցնելով իրավախախտումների հայտնաբերման ու վարչական վարույթների իրականացման վարչության պետի, հետաքննության վարչության պետի, հետաքննության և օպերատիվ-հետախուզության  վարչության պետի տեղակալի պաշտոնները:
2019թ. մարտի 1-ից մինչև 2020թ. մայիսի 4-ը աշխատել է ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայությունում` որպես ղեկավարի օգնական, ղեկավարի տեղակալ, ծառայության ղեկավարի պարտականությունների կատարող:
2020թ. մայիսի 4-ին, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ:
2020թ. մայիսի 5-ին Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ:
2020թ. հունիսի 8-ին Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն:
2020թ. դեկտեմբերի 24-ին նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ:

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա: