Արգիշտի Էլբեկի Քյարամյան
2013թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը` ստանալով իրավագիտության բակալավրի աստիճան:
2015թ. ավարտել է ՀՀ արդարադատության ակադեմիայում դատախազի թեկնածությունների ցուցակում ընդգրկված անձանց մասնագիտական պատրաստման դասընթացը:
2016թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան` ստանալով իրավագիտության մագիստրոսի աստիճան:
2013-2014թթ. ծառայել է ՀՀ ոստիկանությունում, ապա աշխատել է ՀՀ քննչական կոմիտեի քննչական բաժնում` որպես քննիչ:
2016թ. հունիսի 1-ից մինչև 2018թ. հունիսի 6-ը աշխատել է ՀՀ դատախազությունում` որպես Շիրակի մարզի դատախազության, ապա՝ Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ:
2018թ. հունիսի 8-ից մինչև 2019թ. փետրվարի 26-ը աշխատել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի համակարգում` զբաղեցնելով իրավախախտումների հայտնաբերման ու վարչական վարույթների իրականացման վարչության պետի, հետաքննության վարչության պետի, հետաքննության և օպերատիվ-հետախուզության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնները:
2019թ. մարտի 1-ից մինչև 2020թ. մայիսի 4-ը աշխատել է ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայությունում` որպես ղեկավարի օգնական, ղեկավարի տեղակալ, ծառայության ղեկավարի պարտականությունների կատարող:
2020թ. մայիսի 4-ին, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ:
2020թ. մայիսի 5-ին Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ:
2020թ. հունիսի 8-ին Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն:
2020թ. դեկտեմբերի 24-ին նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ:
2021թ. հուլիսի 12-ին նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ:
Աշխատանքային գործունեության ընթացքում պարգևատրվել է գերատեսչական մեդալներով և այլ պարգևներով: 2021թ. Արցախի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով:

Аргишти Элбекович Кярамян
2013г. – окончил юридический факультет Ереванского государственного университета, получив степень бакалавра юриспруденции.
2015г. – в Академии юстиции РА окончил курс по профессиональной подготовке лиц, включенных в список кандидатов на должность прокурора.
2016г. – окончил магистратуру юридического факультета Ереванского государственного университета, получив степень магистра юриспруденции.
2013-2014гг. – служил в Полиции РА, затем работал следователем в Следственном отделе Следственного комитета РА.
С 1 июня 2016г. по 6 июня 2018г. – работал в Прокуратуре РА в качестве прокурора в прокуратуре марза Ширак, затем – в качестве прокурора в прокуратуре города Ереван.
С 8 июня 2018г. по 26 февраля 2019г. – работал в системе Комитета государственных доходов РА. Занимал должности начальника Управления по выявлению правонарушений и осуществлению административного производства (*название управления указано в соответствии с официальным сайтом КГД РА), начальника Управления расследования, заместителя начальника Управления расследования и оперативного розыска (*название управления указано в соответствии с официальным сайтом КГД РА).
С 1 марта 2019г. по 4 мая 2020г. – работал в Службе государственного надзора РА в качестве помощника руководителя, заместителя руководителя, исполняющего обязанности руководителя Службы.
4 мая 2020г. – постановлением Премьер-министра РА назначен заместителем председателя Следственного комитета РА.
5 мая 2020г. – указом Президента Республики назначен заместителем директора Службы национальной безопасности Республики Армения.
8 июня 2020г. – указом Президента Республики назначен директором Службы национальной безопасности Республики Армения.
24 декабря 2020г. – назначен заместителем председателя Следственного комитета РА.
12 июля 2021г. – назначен председателем Следственного комитета РА.
За время трудовой деятельности был награжден ведомственными медалями и другими наградами. В 2021г. указом Президента Республики Арцах награжден медалью "За отвагу".