ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ 17-ամյա աղջկա մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Նախնական տվյալներով, 2022թ. հունիսի 03-ին՝ ժամը 18։50-ի սահմաններում, բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի տներից մեկում հայտնաբերվել է 2005թ. ծնված աղջկա դի՝ կախված վիճակում։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարվել են անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի վայրի զննություն, առգրավումներ, հարցաքննվել են մի շարք անձիք, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

В Следственном управлении марза Тавуш Следственного комитета РА проводится следствие в направлении установления всех обстоятельств смерти 17-летней девушки.
По предварительным данным, 03-го июня в 18:50 часов, из медицинского центра было получено сообщение, что в одной из домов общины Иджеван марза Тавуш было обнаружено тело девушки, 2005 года рождения.
На место происшествия незамедлительно выехала следственно-оперативная группа.
По факту происшествия было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 Уголовного кодекса РА.
Были произведены неотложные следственные и процессуальные другие действия, осмотр места происшествия, изъятия, был допрошен ряд лиц, назначена судебно-медицинская экспертиза.