Բացահայտվել է 51-ամյա տղամարդու սպանությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով բացահայտվել է մշտական բնակության վայր չունեցող 51-ամյա տղամարդու սպանությունը։
2016թ. հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 18:25-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Բագրատունյանց պողոտայի հասցեներից մեկում հայտնաբերվել է արական սեռի դի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը.  պարզվել է մահացած տղամարդու ինքնությունը, ով հանդիսանում է մշտական բնակության վայր չունեցող, 1965 թ. ծնված Վ.Ասլանյանը։ Դիակի զննությամբ դեմքի շրջանում հայտնաբերվել են քերծվածքներ։  Նույն օրը նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Դիահերձման արդյունքների հիման վրա ստացված բժշկական տեղեկանքի համաձայն՝ տղամարդու մահվան պատճառ է հանդիսացել փակ, բութ գանգուղեղային վնասվածքը, հայտնաբերվել են նաև արյունազեղումներ, քթոսկրի կոտրվածք։
ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ, մշակվել քննչական պլան և ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ պազրելու տղամարդու՝ կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներ ստանալու հանգամանքները։ Արդյունքում՝ պարզվել են քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 51-ամյա Վ.Ասլանյանի սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել  Երևանի 45-ամյա բնակչի: Վերջինս ընդունել է առաջադրված մեղադրանքը և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ։
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բազմակողմանի,օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու, ինպես նաև՝ շարժառիթը և դրդապատճառը պարզելու ուղղությամբ:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորություննապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

In the framework of the criminal case investigated in the Investigative Division of Shengavit administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee murder of 51 year-old man without permanent residence was revealed.
On October 18, 2016 at 18:25 a call was received informing that a man’s body was found in one of the addresses of Bagratunyats avenue of Yerevan.
The investigatory-operative group immediately left for the site; the dead man was identified who was V. Aslanyan, born in 1965, without permanent residence. Through inspection of the body scrapes on the face were found. On the same day forensic medical examination was commissioned.
According to the medical certificate based on the results of autopsy, the man’s death was caused by close, blunt craniocerebral injury, hemorrhages, nose bone fracture were also found.
A criminal case was initiated in the Investigative Division of Shengavit administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee, an investigatory plan was worked out and urgent investigatory actions were conducted to find the circumstances of sustaining bodily injuries incompatible with life by the man. As a result, a number of circumstances significant for the criminal case were found and the person having committed the apparent crime was identified.
Preliminary investigation is ongoing. Measures are taken to provide the comprehensive, objective and complete investigation of the case, as well as to find the motive.