Սյունիքի մարզի 64-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ համաքաղաքացուն սպանելու համար
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Կապան քաղաքի՝ 1969 թվականին ծնված բնակչի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Մեղադրանք է առաջադրվել Սյունիքի մարզի՝ 1954 թվականին ծնված բնակչին:
Իրականացված բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությամբ պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը:
Քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն` 1954 թվականին ծնված տղամարդը Կապան քաղաքի  49-ամյա բնակչի հետ ունեցած վեճի ժամանակ վերջինիս կողմից գլխի շրջանում ստացել է հարվածներ:
Այնուհետև ստացած վնասվածքների համար առաջացած վրեժի շարժառիթով 49-ամյա տղամարդու ձեռքից վերցրել է մետաղյա լինգը և հարվածներ հասցրել նրա գլխին, որից հետո գլխից բռնելով մի քանի անգամ գլուխը հարվածել է պատին, ինչի արդյունքում տղամարդն ուշաթափվել է:
Սյունիքի մարզի՝ 1954 թվականին ծնված տղամարդը շարունակել է գործով տուժողի հանդեպ բռնություն գործադրել. նրան քարշ տալով տարել է լոգարան, բռունցքով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել, ինչի արդյունքում տղամարդը մահացել է:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Սյունիքի մարզի՝ 1954 թվականին ծնված բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Հայտարարվել է քրեական գործի նախաքննության ավարտի մասին, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է դատարան:

Preliminary investigation of the criminal case initiated on murder of the resident of Kapan town, born in 1969, was completed in Syunik Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee. Charge was pressed against the resident of Syunik province, born in 1954.
Through comprehensive, complete and objective investigation a number of circumstances and the motive were found out.
Pursuant to factual data obtained through investigation during the argument with 49 year-old resident of Kapan town the man, born in 1954, was hit on his head.
Then in order to revenge on the wounds he had sustained he took a metal crowbar from 49 year-old man and hit him on the head after which he held the man’s head and hit it to the wall. As a result, the man lost consciousness.
The resident of Syunik province went on using violence against the victim. He drew him to the bathroom, hit him with a fist for numerous times which caused the man’s death.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against the resident of Syunik, born in 1954, according to the Part 1 of the Article 104 of RA Criminal Code. Detention was chosen as a pretrial measure against him.