Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր ղեկավարած կառույցի ողջ անձնակազմին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա և կառույցի կազմավորման 8-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Քննիչի աշխատանքը մեծագույն պատասխանատվություն է և բարդ առաքելություն, որը պահանջում է նախևառաջ կամք, նվիրում և մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն: Համոզված եմ, որ Քննչական կոմիտեի ծառայողները, գիտակցելով ստանձնած աշխատանքի կարևորությունը, իրենց համար ամենօրյա ուղենիշ են սահմանել օրենքին անմնացորդ ծառայելն ու գործին նվիրվածությունը: Միանգամայն վստահ եմ, որ քննիչներն այսուհետ ևս նույն վճռականությունն ու հետևողականությունը կդրսևորեն իրենց ոչ դյուրին աշխատանքում ավելի մեծ արդյունքների հասնելու համար, իսկ կուտակած փորձն ու արհեստավարժությունը լավագույնս կնպաստեն կառույցի առջև ծառացող ցանկացած խնդրի լուծմանը:
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն միշտ պատրաստակամ է ՀՀ քննչական կոմիտեի հետ ունեցած համագործակցային հարաբերություններն էլ ավելի խորացնելու և համատեղ ուժերով պայքարելու իրավախախտումների բացահայտման ուղղությամբ:

Сердечно поздравляю Вас и весь коллектив возглавляемой Вами структуры по случаю Дня служащего Следственного комитета Республики Армения и 8-ой годовщины формирования структуры.
Работа следователя – это величайшая ответственность и сложная миссия, требующая прежде всего воли, преданности и высокой профессиональной подготовки. Я уверен, что служащие Следственного комитета, осознавая важность работы, установили для себя ежедневный ориентир – беспредельное служение закону и преданность делу. Я уверен, что следователи и впредь проявят ту же решимость и последовательность для достижения больших результатов в своей нелегкой работе, а накопленный опыт и профессионализм наилучшим образом будут способствовать решению любой проблемы, стоящей перед структурой.
Антикоррупционный комитет РА всегда готов еще больше углубить отношения сотрудничества с Следственным комитетом РА и совместными усилиями бороться в направлении выявления правонарушений.