ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն ընդունել է Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Քննչական կոմիտեի նախագահն անդրադարձ է կատարել անհայտ կորած անձանց շրջանակը ներառող հատվածում իրականացվող մինչդատական վարույթի առանձնահատկություններին՝ ընդգծելով այդ ասպարեզում միջազգային կառույցների հետ արդյունավետ շփումների գերակայությունները:
Արգիշտի Քյարամյանն  իր երախտագիտությունն է  հայտնել ՀՀ քննչական կոմիտեի, ՀՀ առողջապահության նախարարության և Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի միջև կնքված համագործակցության պայմանագրի շրջանակներում 2020 թվականի արցախյան պատերազմի հետևանքով անհայտ կորած անձանց նույնականացման նպատակով՝ թվով 100 բարդ փորձանմուշների՝ Նիդերլանդներում լրացուցիչ հետազոտության, ԴՆԹ թեստավորման և գենետիկական բնութագրեր ստանալու աջակցության համար։ Միաժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այս ուղղությամբ աշխատանքների շարունակականության ապահովման հարցում:
Քեթրին Բոմբերգերը ներկայացրել է Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի կողմից կատարվող աշխատանքներն ու ներկա առաջնահերթությունները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել արցախյան պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց մասով պահանջվող գործընթացների իրականացման վերաբերյալ և պայմանավորվել են ծավալել առավել ընդլայնված փոխգործակցություն:

The Chairman of the RA Investigative Committee Argishti Kyaramyan received the delegation headed by the Director-General of the International Commission on Missing Persons Kathryne Bomberger.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands Tigran Balayan also took part in the meeting.
The Chairman of the Investigative Committee made a reference to the peculiarities of the pretrial proceeding conducted within the section of missing persons emphasizing the priorities of effective communication with international structures in this sphere.
Argishti Kyaramyan expressed gratitude for the support within the framework of the cooperation agreement signed between the RA Investigative Committee, RA Ministry of Health and the International Commission on Missing Persons for additional examination of 100 complicated samples in the Netherlands, DNA testing and receiving genetic characteristics aimed at identification of persons missing as a result of Artsakh war in 2020.
Kathryne Bomberger presented the work done by the International Commission on Missing Persons and current priorities.
The parties exchanged ideas on implementation of processes required for the persons missing as a result of Artsakh war and agreed to expand the cooperation.