ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն ընդունել է Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Քննչական կոմիտեի նախագահն անդրադարձ է կատարել անհայտ կորած անձանց շրջանակը ներառող հատվածում իրականացվող մինչդատական վարույթի առանձնահատկություններին՝ ընդգծելով այդ ասպարեզում միջազգային կառույցների հետ արդյունավետ շփումների գերակայությունները:
Արգիշտի Քյարամյանն  իր երախտագիտությունն է  հայտնել ՀՀ քննչական կոմիտեի, ՀՀ առողջապահության նախարարության և Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի միջև կնքված համագործակցության պայմանագրի շրջանակներում 2020 թվականի արցախյան պատերազմի հետևանքով անհայտ կորած անձանց նույնականացման նպատակով՝ թվով 100 բարդ փորձանմուշների՝ Նիդերլանդներում լրացուցիչ հետազոտության, ԴՆԹ թեստավորման և գենետիկական բնութագրեր ստանալու աջակցության համար։ Միաժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այս ուղղությամբ աշխատանքների շարունակականության ապահովման հարցում:
Քեթրին Բոմբերգերը ներկայացրել է Անհայտ կորածների հարցերով միջազգային հանձնաժողովի կողմից կատարվող աշխատանքներն ու ներկա առաջնահերթությունները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել արցախյան պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց մասով պահանջվող գործընթացների իրականացման վերաբերյալ և պայմանավորվել են ծավալել առավել ընդլայնված փոխգործակցություն:

Во встрече принял участие также Чрезвычайный и полномочный посол РА в Королевстве Нидерландов Тигран Балаян.
Председатель Следственного комитета коснулся особенностей досудебного производства, осуществляемого в разделе, включающем круг пропавших без вести лиц, подчеркнув приоритеты эффективных контактов с международными структурами в этой сфере.
Аргишти Кярамян выразил признательность за содействие в дополнительном исследовании 100 сложных проб в Нидерландах, тестирования ДНК и получение генетических характеристик с целью идентификации пропавших без вести лиц вследствие Арцахской войны 2020г. в рамках Договора о сотрудничестве, заключенного между Следственным комитетом РА, Министерством здравоохранения и Международной комиссией по вопросам пропавших без вести. Одновременно была достигнута договоренность об обеспечении непрерывности работ в этом направлении.
Кэтрин Бомбергер представила работу и нынешние приоритеты, осуществляемые Международной комиссией по вопросам пропавших без вести.
Собеседники обменялись мнениями по осуществлению процессов, требуемых по части пропавших без вести в результате Арцахских войн, и договорились развивать более расширенное взаимодействие.