Տավուշի մարզի երկու բնակչի առողջությանը վնաս պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է նույն մարզի բնակիչը
22.08.2022 13:02
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացվում են վարութային և քննչական գործողություններ՝ Իջևան համայնքի Երևանյան փողոցում գործող գիշերային ակումբներից մեկում նույն մարզի երկու բնակչի առողջությանը վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հիշյալ դեպքի վերաբերյալ հաղորդումը ստացվել է 2022թ. օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 06:40-ին, «Իջևան ԲԿ» ՓԲԸ-ից և տեղեկացվել, որ «ձախ թուլակողի ծակած-կտրած թափանցվող վերք» և «աջ աճուկային շրջանի կտրած-ծակած չթափանցող արյունահոսող վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ են տեղափոխվել  նույն մարզի 1987 և  1991թթ. ծնված երկու բնակիչ:
Դեպքի առթիվ նախառեձնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 171-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով: Նույն օրը որոշում է կայացվել քրեական վարույթով քննչական խումբ կազմելու մասին։
Քրեական վարույթի շրջանակներում հիշյալ երկու տղամարդիկ տուժող են ճանաչվել և հարցաքննվել: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք անձինք, առգրավվել են դեպքի պահին տուժողների հագին եղած հագուստները։
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական և դատահետքաբանական փորձաքննություններ։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործությունը կատարած անձի ինքնությունը, ով նույն մարզի ՝ 1989թ. ծնված բնակիչ է:
Հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած կասկածանքի հիման վրա՝ վերջինս ձերբակալվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու ուղղությամբ:

По подозрению в причинении вреда здоровью двух жителей марза Тавуш задержан житель того же марза
В рамках уголовного производства, расследуемого Следственным управлением марза Тавуш Следственного комитета РА, осуществляются производственные и следственные действия по установлению обстоятельств случая причинения вреда здоровью двух жителей того же марза в одном из ночных клубов, действующих на улице Ереванян общины Иджеван.
Сообщение об упомянутом происшествии было получено 21-го августа 2022 года, в 06:40 часов, из ЗАО «МЦ Иджеван» и сообщено, что с диагнозом «колото-резаная проникающая рана левой половины живота» и «колото-резаная непроникающая кровоточащая рана правой паховой области» к ним были доставлены два жителя того же марза, рожденных в 1987 и 1991 гг.
По данному факту было возбуждено уголовное производство по пункту 1 части 1 статьи 166 и пункту 1 части 1 статьи 171 Уголовного кодекса РА. В тот же день было принято постановление о создании следственной группы по уголовному производству.
В рамках уголовного производства двое мужчин были признаны потерпевшими и допрошены. Был проведен осмотр места происшествия, допрошен ряд лиц, изъята одежда пострадавших на момент происшествия.
Назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая и судебно-трасологическая экспертизы.
В результате предпринятых мер была установлена личность лица, совершившего предполагаемое преступление, который является жителем того же марза, 1989 года рождения.
На основании подозрения, непосредственно возникшего в совершении преступления, последний был задержан.
Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры по выяснению всех обстоятельств происшествия, обеспечению объективного и всестороннего расследования.