ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանը և ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Համբարձում Պետրոսյանը 2022թ. հոկտեմբերիի 15-ից հոկտեմբերի 18-ը, Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության գրասենյակի (INL) հրավերով, մասնակցել են Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Դալլաս քաղաքում կայացած 2022 թվականի Ոստիկանապետերի միջազգային ասոցիացիայի (IACP) տարեկան համաժողովին և ցուցահանդեսին, որի ընթացքում քննարկվել են տեխնիկական աջակցության և միջազգային համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Համաժողովի ընթացքում հանդիպումներ և քննարկումներ են տեղի ունեցել մի շարք այլ երկրների իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների հետ։
Հիշյալ համաժողովին հայկական պատվիրակության կազմում մասնակցել են ՀՀ արդարադատության նախարարության և ՀՀ ոստիկանության ներկայացուցիչներ ևս:

The Deputy Chairman of the RA Investigative Committee Arsen Ayvazyan and the Head of the Investigative Division of Erebuni and Nubarashen administrative districts of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee Hambardzum Petrosyan, at the initiation of the INL program of the U.S. Embassy to Armenia, between October 15 and 18, 2022 in the city of Dallas of the USA have taken part in the annual conference of the International Association of Chiefs of Police (IACP) of 2022 and the exhibition during which issues on technical support and international cooperation have been discussed.
During the conference meetings and discussions have taken place with the representatives of the law enforcement bodies of a number of countries.
Representatives of the RA Ministry of Justice and the RA Police have also taken part in the mentioned conference as part of the Armenian delegation.