Տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ 47-ամյա կնոջն աշխատանքային թրաֆիքինգի ենթարկելու համար
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով պարզվել են 47-ամյա կնոջն աշխատանքային թրաֆիքինգի ենթարկելու  դեպքի մի շարք հանգամանքներ:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ 46-ամյա տղամարդը 2019թ. հունվար-փետրվարին ծանոթանալով հոգեկան հիվանդությամբ տառապող 1973թ. ծնված կնոջ հետ, Երևանի տարբեր փողոցներում պարտադրել է նրան զբաղվել մուրացկանությամբ, որից հետո կնոջից վերցրել է ամբողջ գումարը: Բացի այդ, պարբերաբար բռնություն է գործադրել վերջինիս նկատմամբ:
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ  46-ամյա տղամարդուն  մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 132-րդ հոդվածի (մարդու թրաֆիքինգը կամ շահագործումը) 1-ին մասով: Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:

In the result of investigative and other procedural actions conducted within the criminal case investigated in General Department of Investigation of Particularly Important cases of the RA Investigative Committee a number of circumstances of subjecting 47 year-old woman to labor trafficking were found out.
Through preliminary investigation it was found out that in January-February, 2019 46 year-old man getting acquainted with a woman, born in 1973, suffering from mental illness, forced her to beg in several streets of Yerevan then took the whole money from the woman. Besides, he periodically used violence against her.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against 46 year-old man according to the Part 1 of the Article 132 (trafficking) of RA Criminal Code. Detention was used as a pretrial measure against him.