Շքամուտքում բնակիչը ենթարկվել է ավազակային հարձակման. Հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանի բնակչի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ:
2017թ. դեկտեմբերի 20-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Աբելյան փողոցի շենքերից մեկի մուտքում դիմակավորված երկու անձ դանակի սպառնալիքով բնակչից հափշտակել են «Այֆոն 6Ս» տեսակի բջջային հեռախոսը, կանխիկ գումար, դրամապանակը, որի մեջ եղել է անձնագիր, բանկային քարտեր և այլ փաստաթղթեր:
Հաշվի առնելով, որ հաղորդումն առերևույթ պարունակում է ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ՝ դեպքի առթիվ ՀՀ  ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով և 324-րդ հոդվածի 1-ին մասով, տղամարդը ճանաչվել է տուժող և հարցաքննվել, կատարվել դեպքի վայրի զննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ պարզելու դեպքի բոլոր հանգամանքները:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց հայտնաբերելու, վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

Житель Еревана подвергся разбойному нападению в подъезде одного из домов: возбуждено уголовное дело
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения на жителя Еревана.
20-го декабря 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день, около 22:30, у входа в одно из зданий, расположенных на улице Абеляна в Ереване, двое в масках, угрожая ножом, похитили у жильца мобильный телефон «iPhone 6s», наличность, бумажник, в котором были паспорт, банковские карты и другие документы.
С учетом того, что сообщение содержит данные, указывающие на признаки преступления, по данному факту следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пунктам  1 и 2 части 2 статьи 175 и части 1 статьи 324 Уголовного кодекса РА. Мужчина был признан потерпевшим и допрошен. Произведен осмотр места происшествия.
Соответствующим подразделениям Полиции поручено принять меры, направленные на розыск предполагаемых преступников, обеспечение их явки к органу, осуществляющему производство. Предпринимаются необходимые следственные мероприятия для установления всех обстоятельств произошедшего.