Ավտոմեքենաների տեխնիկական զննությամբ զբաղվող ընկերությունների կողմից Քննչական կոմիտեի դեպոզիտ հաշվին է փոխանցվել 311.400.000 ՀՀ դրամ՝ որպես պատճառված վնասի փոխհատուցում:
Ավտոմեքենաների տեխնիկական զննությամբ զբաղվող ընկերությունների կողմից թույլ տրված առերևույթ չարաշահումների դեպքերի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումների վարույթում քննվում է 28 քրեական գործ, որոնցով շարունակվում են ձեռնարկվել ակտիվ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ բոլոր հանգամանքները պարզելու, պետությանը պատճառված իրական վնասի ծավալները հստակեցնելու ուղղությամբ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, հանրապետության տարբեր մարզերում և մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում գործող մի շարք ընկերություններ, ՀՀ տրասնպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության կողմից ստացած համապատասխան լիցենզիայի հիման վրա, իրականացրել են տրանսպորտային միջոցների պարտադիր տեխնիկական զննություն, որի ընթացքում առերևույթ թույլ են տրվել չարաշահումներ՝ պետությանը պատճառելով առանձնապես խոշոր չափերի վնաս։
Ավտոմեքենաների տեխնիկական զննությամբ զբաղվող մի շարք ընկերությունների կողմից ՀՀ ՔԿ դեպոզիտ հաշվին ընդհանուր առմամբ փոխանցվել է 311.400.000 ՀՀ դրամ՝ որպես պատճառված վնասի մասնակի փոխհատուցում։
Նշված քրեական գործերով նախաքննությունը շարունակվում է։
Քննչական կոմիտեի դեպոզիտ հաշվին է փոխանցվել 311.400.000 ՀՀ դրամ՝ որպես պետությանը պատճառված վնասի փոխհատուցում

311.400.000 AMD was transferred to deposit account of the Investigative Committee by companies engaged in technical inspection of cars as a partial restoration of the damage caused.
28 criminal cases on apparent abuses committed by companies engaged in technical inspection of cars are investigated in the proceeding of territorial subdivisions of the RA Investigative Committee. Within the criminal cases active investigatory and other procedural actions are conducted to find out all circumstances, to clarify the real volumes of the damage caused to the state.
As we have already informed based on the license received from the RA Ministry of Transport, Communication and Information Technologies, a number of companies operating in different regions of the country and administrative districts of the capital city carried out mandatory technical inspection of transport means during which abuses were allegedly committed causing damage of particularly large amount to the state.
311.400.000 AMD in total was transferred to the RA IC deposit account by a number of companies engaged in technical inspection of cars as a partial restoration of the damage caused.