ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Թեհրան
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Թեհրան:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ԻԻՀ վերահսկողության գլխավոր կազմակերպության նախագահ Նասեր Սերաջիի, Իրանի Իսլամական Հանրապետության դատական իշխանության ղեկավարության հետ։
ՀՀ ՔԿ նախագահը կայցելի նաև Իսֆահան, որտեղ հանդիպումներ կունենա նահանգապետի, արդարադատության նախարարի, գլխավոր քննիչի և դատախազի հետ։
Ա. Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թեհրան է մեկնել ԻԻՀ վերահսկողության գլխավոր կազմակերպության նախագահ Նասեր Սերաջիի հրավերով:

Возглавляемая председателем Следственного комитета РА Агваном Овсепяном делегация сегодня отправилась с рабочим визитом в Тегеран.
В ходе визита запланированы встречи с председателем организации Генеральной инспекции Исламской Республики Иран Насером Сераджем, руководством судебной власти ИРИ.
Председатель СК РА посетит Исфаган, где проведет встречу с губернатором, министром юстиции, главным следователем и прокурором.
Возглавляемая А. Овсепяном делегация отбыла в Тегеран по приглашению председателя организации Генеральной инспекции ИРИ Насера Сераджа.