Հարուցվել է քրեական գործ` երկու անձի ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` Լոռու մարզի երկու բնակչի դանակահարության դեպքի առթիվ:
2016 թվականի հունիսի 08-ին` ժամը 20.45-ին, «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից  հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի ծակած-կտրած թափանցող վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության են դիմել Լոռու մարզի Թումանյան համայնքի  բնակիչ, 1997 թ.  ծնված Արշակ Պողոսյանը և Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 1994 թ. ծնված Մերուժան  Եղինյանը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Արշակ Պողոսյանը և Մերուժան Եղինյանը ճանաչվել են տուժող, սակայն չեն հարցաքննվել` քննչական գործողությանը մասնակցել ի վիճակի չլինելու պատճառով:
Առգրավվել են տուժողների հագուստները, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, կազմվել քննչական պլան, հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին, հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ կատարվում են լայնածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:

A criminal case initiated on infliction of heavy bodily damage to two persons
A criminal case was initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee on stabbing two residents of Lori region.
On June 8, 2016 at 20:45 a call was received from “Vanadzor Medical Center” CJSC informing that the resident of Tumanyan community, Lori region Arshak Poghosyan, born in 1997, and the resident of Vanadzor Meruzhan Yeghinyan, born in 1994, with “cut-pierced penetrating wounds on the abdomen” were taken to medical center.
On the same day a criminal case was initiated in Lori Regional Investigative Department according to the Point 1 of the Part 2 of the Article 112 of RA Criminal Code.
Arshak Poghosyan and Meruzhan Yeghinyan were found an injured party but they were not interrogated as they were not able to take part in the investigatory action.
The clothes of the injured parties were confiscated, inspection of the site was conducted, forensic medical examination was commissioned, an investigatory plan was made, the relevant subdivisions of the police were tasked, investigatory and procedural actions of great volume are conducted to reveal the crime.