Հայաստանի Հանրապետության դատախազության համակարգի բոլոր աշխատակիցների և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Քննչական կոմիտեի ողջ անձնակազմին՝ մասնագիտական օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեն իրականացնում է կարևոր և պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված օրինականության պահպանմանը, քաղաքացիների իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպանությանն ու հանցավորության դեմ անզիջում պայքարին:
Վստահ եմ, որ Ձեր սկզբունքայնության ու մասնագիտական պատվախնդրության, անսահման նվիրումի և բարեխիղճ աշխատանքի շնորհիվ կկարողանաք արդյունավետ լուծել մարտահրավերներով լի այս ժամանակահատվածի ոլորտային խնդիրները: Պայքարի այդ ճանապարհին կարող եք ապավինել անձամբ իմ և Հայաստանի Հանրապետության դատախազության աջակցությանը:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ' մաղթում եմ Ձեզ ձեռքբերումներ Ձեր պատվաբեր ծառայության մեջ, առողջություն և հաջողություն Ձեզ, Քննչական կոմիտեի ողջ անձնակազմին և Ձեր ընտանիքներին:

On behalf of all the employees of the Prosecutor’s office of the Republic of Armenia and myself I heartily congratulate You and the whole staff of the Investigative Committee on the professional day.
The Investigative Committee of the Republic of Armenia carries out an important and responsible mission aimed at maintaining legality, protection of the citizens’ rights and legal interests and fight against crime.
I am sure that due to Your principles and professional honorableness, infinite devotion and conscientious work you will be able to efficiently solve the sectoral issues of this period full of challenges. On the way of the fight You can count on the support of me personally and the Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia.
Congratulating once more on the professional day I wish You achievements in Your honorable service, health and success to You, to the whole staff of the Investigative Committee and your families.