ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանն այսօր հյուրընկալել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության թրաֆիքինգի դեմ պայքարի 2020-2022թթ. ծրագրի ղեկավար Լիլիան Մագետոյին:
Հանդիպման ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալը մանրամասն ներկայացրել է վերջին տարիների ընթացքում հանրապետությունում թրաֆիքինգի դեպքերով հարուցված քրեական գործերի վիճակագրությունը, Քննչական կոմիտեի համապատասխան վարչության կողմից կատարված աշխատանքները:
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հանցագործությունների քննության վարչության պետ Հովհաննես Համբարյանը ներկայացրել է մինչդատական վարույթի վերաբերյալ տարեկան ցուցանիշների հավաքագրման և ամփոփման տվյալները:
Ծրագրի ղեկավար Լիլիան Մագետոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և համագործակցության համար` հույս հայտնելով, որ Քննչական կոմիտեի և ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության միջև համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ:

The Deputy Chairman of the RA Investigative Committee Arsen Ayvazyan received today the manager of
Counter Trafficking Project 2020-2022 of the USA Agency for International Development Lilian Magetto.
During the meeting the Deputy Chairman of the Investigative Committee presented in details the statistics of criminal cases initiated on trafficking cases in the republic in recent years, as well as the work done by the relevant department of the Investigative Committee.
The Head of the Department of Investigation of Crimes on Human Trafficking, against Sexual Immunity of Juveniles and Illegal Turnover of Drugs of General Department of Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee Hovhannes Hambaryan presented the data of annual data collection and summary on pretrial proceeding.
The project manager Lilian Magetto thanked for the warm reception and cooperation expressing hope that the cooperation between the RA Investigative Committee and the USA Agency for International Development will be continuous.