Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի տնօրեն Մայքլ Շուլմանի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՔԿ նախագահը, ողջունելով հյուրերին, շնորհակալություն է հայտնել` 2019 թվականի փետրվարի 4-8-ը Վաշինգտոնում անցկացված «Նոր աշխարհակարգի մարտահրավերները և հնարավորությունները» աշխատաժողովին մասնակցելու հնարավորություն ընձեռելու համար:
ՔԿ նախագահն ընդգծել է, որ նման միջոցառումները լավ հարթակ են փորձի փոխանակման համար:
Հայկ Գրիգորյանը հյուրերին ներկայացրել է աշխատաժողովի թեմաների վերաբերյալ իր նկատառումները և առաջարկությունները՝ հետագայում նման աշխատաժողովներն ավելի արդյունավետ և առարկայական դարձնելու վերաբերյալ:
ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի տնօրեն Մայքլ Շուլմանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար:
Նա ընդգծել է, որ ԱՄՆ դեսպանատան կողմից Քննչական կոմիտեի հետ հարաբերությունները պետք է շարունակել կառուցել նախկինում ունեցած ձեռքբերումների վրա:

The Chairman of the RA Investigative Committee Hayk Grigoryan received today the delegation headed by INL Program Director of U.S. Embassy in Armenia Michael Shulman.
Greeting the guests IC Chairman thanked for the opportunity to take part in Seminar titled “The New World Order Challenges and Opportunities” held in Washington from February 4 to 8, 2019.
IC Chairman emphasized that such kind of events are a good platform for experience exchange.
Hayk Grigoryan presented the guests his considerations about the seminar topics, as well as his offers to make further seminars more efficient.
IC Chairman Hayk Grigoryan once more expressed his willingness to develop the cooperation with U.S. Embassy.
U.S. Embassy’s INL Program Director Michael Shulman thanked for warm reception.
He emphasized that cooperation between the U.S. Embassy and Investigative Committee should be built on the base of previous achievements.