Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպման արդյունքներով Քննչական կոմիտեների նախագահները ստորագրել են համատեղ հայտարարություն՝ ՀՀ և ՌԴ ՔԿ-ների միջև միջգերատեսչական փոխգործակցության ակտիվացման վերաբերյալ:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այցելել է Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի կենտրոնական թանգարան, որտեղ երկու գերատեսչությունների ղեկավարները ստորագրել են արձանագրություն՝ երկու պետությունների քննչական կոմիտեների համապատասխան ստորաբաժանումների մասնակցությամբ համատեղ աշխատանքային խմբեր կազմելու վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը մասնակցել է նաև Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված հանդիսավոր շքերթին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է երկու փաստաթուղթ (տեսանյութ, լուսանկարներ)

В Москве состоялась рабочая встреча председателей следственных комитетов Республики Армения и Российской Федерации, в ходе которой был обсужден широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес.
По итогам встречи председатели следственных комитетов подписали совместное заявление об активизации межведомственного взаимодействия между СК РА и СК РФ.
В ходе рабочего визита Председатель Следственного комитета Гайк Григорян посетил Центральный музей Вооруженных Сил Российской Федерации, где руководители двух ведомств подписали протокол о создании совместных рабочих групп с участием соответствующих подразделений следственных комитетов двух государств.
В ходе визита Председатель СК РА Гайк Григорян также принял участие в торжественном параде, посвященном 75-летию Победы в Великой Отечественной войне.