Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպման արդյունքներով Քննչական կոմիտեների նախագահները ստորագրել են համատեղ հայտարարություն՝ ՀՀ և ՌԴ ՔԿ-ների միջև միջգերատեսչական փոխգործակցության ակտիվացման վերաբերյալ:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այցելել է Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի կենտրոնական թանգարան, որտեղ երկու գերատեսչությունների ղեկավարները ստորագրել են արձանագրություն՝ երկու պետությունների քննչական կոմիտեների համապատասխան ստորաբաժանումների մասնակցությամբ համատեղ աշխատանքային խմբեր կազմելու վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը մասնակցել է նաև Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված հանդիսավոր շքերթին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է երկու փաստաթուղթ (տեսանյութ, լուսանկարներ)

Working meeting of Chairmen of Investigative Committees of the Republic of Armenia and the Russian Federation was held in Moscow during which a wide range of issues of mutual interest was discussed.
In the result of the meeting the Chairmen of the Investigative Committees signed a joint declaration on activation of interdepartmental interaction between the RA and RF Investigative Committees.
During the working visit the Chairman of the RA Investigative Committee Hayk Grigoryan visited the central museum of Armed Forces of the Russian Federation where the leaders of the Investigative Committees signed a protocol on forming joint working groups involving relevant subdivisions of investigative committees of both countries.
During the visit IC Chairman Hayk Grigoryan took part in the solemn parade dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.