ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի շնորհավորանքը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա կապակցությամբ
Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Քննչական կոմիտեի անձնակազմին մասնագիտական տոնի՝ Քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա առթիվ:
Պատասխանատու ծառայություն իրականացնելով` Ձեր ղեկավարած կառույցն իր կարևոր դերակատարությունն ունի Հայաստանի Հանրապետությունում իրավակարգի հաստատման և ամրապնդման, մինչդատական վարույթում քաղաքացիների օրինական իրավունքների ու շահերի պաշտպանության, հանցավորության ու կոռուպցիայի դեմ արդյունավետ պայքարի իրականացման գործում:
Վստահ եմ` Ձեր հետևողական աշխատանքի, Քննչական կոմիտեի ծառայակիցների նվիրումի ու ջանասիրության շնորհիվ կկարողանաք լիարժեք իրագործել Սահմանադրությամբ Ձեր կառույցին վերապահված լիազորությունները` մեր երկրում օրինականության հաստատման, պետության և հասարակության օրինական շահերի պաշտպանության ուղղությամբ:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ` Ձեզ և Քննչական կոմիտեի բոլոր ծառայողներին մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն, անփորձանք ծառայություն` հանուն Հայաստանի Հանրապետության:

On behalf of the Compulsory Enforcement Service and me I congratulate You and the staff of the Investigative Committee on the occasion of the professional holiday of the employee of the Investigative Committee.
Carrying out a responsible service the structure headed by You has its important role in the establishment and strengthening of legal system in the Republic of Armenia, protection of legal rights and interests of the citizens in the pretrial proceeding, efficient fight against crime and corruption.
I am sure that due to your consistent work, dedication and hard work of the employees of the Investigative Committee you will be able to implement the powers reserved by the Constitution to Your structure to establish legality in our country, to protect the legal interests of the state and public.
Congratulating on the professional holiday once again I wish You and all the employees of the Investigative Committee peace, wellbeing, trouble-free service for the sake of the Republic of Armenia.