ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում է Կարբի գյուղի՝ 73-ամյա բնակչուհու մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ձեռնարկված քննչական և վարութային անհետաձգելի գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ:
Մասնավորապես՝ քննությամբ տվյալներ էին ստացվել այն մասին, որ դեպքի օրը՝ 2022թ. նոյեմբերի 3-ին, 73-ամյա կնոջ և որդու միջև կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ընթացքում վերջինս բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել մոր մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 73-ամյա կնոջ որդուն մեղադրանք է ներկայացվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 15-րդ կետերով: Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Կարբի գյուղի բնակչուհու որդին կալանավորվել է՝ մորը ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցնելու և անզգուշությամբ մահ պատճառելու մեղադրանքնով

Son of Resident of Karbi Village, Charged with Causing Heavy Bodily Injuries to Mother and Negligently Causing her Death, Detained
07.11.2022 17:48
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on death of 73 year-old resident of Karbi village is ongoing in Aragatsotn Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
It was earlier informed that in the result of urgent investigative and procedural actions a number of circumstances significant for the case were found out.
Particularly, through investigation data were obtained that on November 3, 2022 an argument on domestic matters took place between 73 year-old woman and her son during which the latter hit his mother for numerous times on different parts of her body causing bodily injuries incompatible with life.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against 73 year-old woman’s son according to the Points 7 and 15 of the Part 2 of the Article 166 of RA Criminal Code. A motion was submitted to court to use detention as a pretrial measure against him. It was sufficed.