Ավարտվել է համաքաղաքացուն ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է երիտասարդի կողմից համաքաղաքացու առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննությամբ պարզվել է, որ 2021թ. նոյեմբերի 6-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, 25-ամյա երիտասարդը, Վանաձոր քաղաքի Բուլղարական թաղամասում գտնվող իրենց տանը հարևանի հետ ճաշելուց և ալկոհոլ օգտագործելուց հետո, նույն այդ հարևանին պատկանող «ՎԱԶ-21010» մակնիշի ավտոմեքենան վարելով վերջինիս հետ ուղևորվել է Մարգահովիտ գյուղ՝ չունենալով տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունք:
Ճանապարհին գումարային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է սկսվել հարևանների միջև, որի ընթացքում երիտասարդը նախապես վերցրած սուր ծակող-կտրող գործիքով հարվածներ է հասցրել համաքաղաքացու որովայնի շրջանին՝ պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 25-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 243.1-ին հոդվածի 2-ին մասով:
Նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը, մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ, ուղարկվել է դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազին:

Preliminary investigation of the criminal case initiated on willful infliction of heavy damage committed by the young man against the fellow-citizen was completed in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
Through investigation it was found out that on November 6, 2021 at about 19:00 25 year-old young man had dinner and used alcohol with his neighbor in his house located in Bulgarian district of Vanadzor town after which in the car of “VAZ – 21010” make owned by the mentioned neighbor together with the latter drove to Margahovit village without having a driving license.
On the way a row on monetary issues erupted between the neighbors during which the young man stabbed the fellow-villager on the abdomen with a cutting-piercing item he had taken with him causing heavy bodily damage threatening to life.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against 25 year-old young man according to the Part 1 of the Article 112 and the Part 2 of the Article 243.1 of RA Criminal Code.
Preliminary investigation was completed and the criminal case with the motion to confirm the bill of indictment and send it to court was sent to the prosecutor.