Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ սպանության և ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով (տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են վարութային և քննչական անհրաժեշտ գործողություններ՝ Նոր Հաճն համայնքի Նոր Գեղի բնակվայրի բնակչուհու սպանության և վերջինիս ամուսնուն ինքնասպանության հասցնելու դեպքերի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հիշյալ գյուղի՝ 73-ամյա բնակչի կողմից իր 71-ամյա կնոջը սպանելու և Նոր Հաճնի կամրջից ցած նետվելու իր մտադրության վերաբերյալ հաղորդումը ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Նաիրիի բաժնում ստացվել է 2022թ. օգոստրսի 18-ին՝ ժամը 07:30-ին:
Անմիջապես դեպքերի վայրեր են մեկնել քննչական-օպերատիվ խմբերը. Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն համայնքի Նոր Գեղի բնակվայրի Աղբյուրակի փողոցում գտնվող տան զննությամբ հայտնաբերվել է 71-ամյա կնոջ դին՝ դանակի բազմաթիվ հարվածներով, ինչպես նաև՝ հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը, իսկ Նոր Հաճնի կամրջի տակ՝ 73-ամյա տղամարդու դին:
Դեպքերի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 9-րդ կետի և 162-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ։
Որոշում է կայացվել՝ վերոհիշյալ քրեական վարույթները միացնելու և համատեղ քննություն կատարելու վերաբերյալ:

Инициировано уголовное производство по признакам убийства и доведения до самоубийства (видео)
В Следственном отделе Наири Следственного управления марза Котайк Следственного комитета РА предпринимаются необходимые производственные и следственные действия для выяснения всех обстоятельств убийства жительницы населенного пункта Нор Гехи общины Нор Ачн и доведения ее мужа до самоубийства.
Сообщение об убийстве 73-летним жителем упомянутого села своей 71-летней жены и намерении спрыгнуть с моста Нор Ачн поступило в отдел Наири Управления марза Котайк Полиции РА 18 августа 2022 года, в 07:30 часов.
Сразу на места происшествия отправились следственно-оперативные группы. При осмотре дома, расположенного на улице Неркин Ахбюр населенного пункта Нор Гехи общины Нор Ачн марза Котайк, было обнаружено тело 71-летней женщины с многочисленными ножевыми ранениями, а также нож, являющийся орудием преступления, а под мостом Нор Ачн – тело 73-летнего мужчины.
По фактам по признакам пункта 9 части 2 статьи 155 и части 1 статьи 162 Уголовного кодекса РА были инициированы уголовные производства.
Было принято постановление о соединении вышеуказанных уголовных производств и проведении совместного расследования.