«ՀՀ փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի շնորհավորանքը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա կապակցությամբ
10.10.2022 15:27
Հարգելի´ պարոն Արգիշտի Քյարամյան,
«Հայաստանի Հանրապետության փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի և անձամբ իմ անունից, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Ձեր մասնագիտական գործունեության ընթացքում դուք  ապահովում եք հանցավորության բացահայտման կարևոր գործառույթ՝ նախաքննության փուլում կատարելով կարևոր ու պատասխանատու աշխատանք: Ձեր օրինապաշտ, անաչառ գործողություններից է կախված Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախաքննության օղակի որակն ու դատական մարմիններում մեղադրանքի պաշտպանությունը:
Ձեր մասնագիտական արհեստավարժությունը, օրենքի ամբասիր կատարումը և անմնացորդ աշխատելու ցանկությունը մշտապես  կօգնի Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեին հաջողությամբ լուծել իր առջև դրված խնդիրները, որոնք մշտապես ուղղված են պետականության և իրավակարգի,  քաղաքացիների իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանությանը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ համակարգի բոլոր աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ: Մաղթում եմ ձեզ խաղաղություն, տոկունություն և մասնագիտական նորանոր հաջողություններ չափազանց պատասխանատու ու միաժամանակ հետաքրքիր աշխատանքում»:

Congratulation of the Director of the “RA Expertise Center” SNPO on the Occasion of the Day of the Employee of the RA Investigative Committee
10.10.2022 15:27
Dear Mr. Argishti Kyaramyan,
On behalf of the “Expertise Center of the Republic of Armenia” SNPO and myself I warmly congratulate You on the occasion of the professional holiday.
During Your professional activity you provide an important function to disclose a crime doing an important and responsible work at the stage of the preliminary investigation. The quality of the investigation circle of the justice of the Republic of Armenia and the protection of the charge in the judicial bodies depend on your law-abiding, impartial actions.
Your professionalism, pure enforcement of the law and the desire to work tirelessly will always help the Investigative Committee of the Republic of Armenia to solve the problems it is facing successfully which are constantly directed to the protection of the statehood and legal system, the citizens’ rights and freedoms.
Once more I congratulate all the employees of the system on the occasion of the professional holiday. I wish you peace, endurance and new professional successes in this too responsible and at the same time interesting work.