ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա. Քյարամյանն այցելել է Արդարադատության ակադեմիա (լուսանկարներ)
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն այսօր այցելել է Արդարադատության ակադեմիա:
Կոմիտեի ղեկավարը հանդիպում է ունեցել ՀՀ քննչական կոմիտեում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձանց (քննիչների) 2022 թվականի պարտադիր վերապատրաստման դասընթացների մասնակիցների հետ` իր խոսքում կարևորելով քննիչների մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների կատարելագործմանն ուղղված գործընթացների պատշաճ կազմակերպման անհրաժեշտությունը, որը համարվում  է ներկա փուլում Քննչական կոմիտեում ընթացող բարեփոխումների ռազմավարական ծրագրերի գերակա ուղղություններից մեկը:
Քննչական կոմիտեի նախագահը նշել է, որ կառույցում մեծ տեղ է հատկացվում գիտելիքահեն աշխատանքին և ընդգծել, որ ինչպես ղեկավար պաշտոններ զբաղեցնող անձանց, այնպես էլ քննիչների` Ակադեմիայիում ուսումնառության ժամանակահատվածը ևս պետք է արդյունավետորեն նպաստի վերջիններիս մասնագիտական որակների առավել բարելավմանը:
Ա.Քյարամյանը ՔԿ նախագահի տեղակալ Ա.Այվազյանի և Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտոր Ս.Առաքելյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ակադեմիայի վարչական շենքում, ծանոթացել հաստատության աշխատանքային պայմաններին:
Ակադեմիայի ռեկտորի հետ հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահն իր շնորհակալությունն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար, բարձր է գնահատել Արդարադատության ակադեմիայի դերն ու հնարավորությունները, որոնք մեծապես կարող են նպաստել Քննչական կոմիտեում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող, ինչպես նաև՝ ապագայում համանման պաշտոն զբաղեցնելու պատրաստակամություն ունեցող անձանց տեսական ու գործնական` համակողմանի գիտելիքներ մատուցելուն, ժամանակի պահանջներին համապատասխանող մասնագետներ ձևավորելուն:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա.Քյարամյանը Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտոր Ս.Առաքելյանին պարգևատրել է Կոմիտեի խորհրդանշական հուշանվերով՝ ժամացույցով:
Ամփոփելով այցելության արդյունքները` ՔԿ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ ձևավորված փոխգործակցությունն առաջիկայում ունենալու է առավել ընդգրկուն ուղղություններ:

Председатель Следственного комитета Республики Армения Аргишти Кярамян сегодня посетил Академию юстиции.
Глава комитета встретился с участниками курсов 2022 года обязательной переподготовки лиц (следователей), занимающих автономную должность в Следственном комитете РА, отметив в своей речи важность надлежащей организации процессов, направленных на совершенствование профессиональных знаний и трудовых навыков следователей, что считается одним из приоритетных направлений стратегических программ реформ, проводимых в Следственном комитете на данном этапе.
Председатель Следственного комитета отметил, что в структуре большое место отводится работе, основанной на научных знаниях, и подчеркнул, что период обучения как лиц, занимающих руководящие должности, так и следователей в Академии также должен эффективно способствовать еще большему улучшению их профессиональных качеств.
В сопровождении заместителя председателя СК А.С. Айвазяна и ректора Академии юстиции С. Аракеляна А.Кярамян совершил экскурсию по административному зданию академии, ознакомился с условиями работы учреждения.
В ходе встречи с ректором академии председатель Комитета выразил благодарность за эффективное сотрудничество, высоко оценил роль и возможности Академии юстиции, которые в значительной степени могут способствовать предоставлению всесторонних теоретических и практических знаний лицам, занимающим автономную должность в Следственном комитете, а также желающим занять аналогичную должность в будущем, формированию специалистов, соответствующих требованиям времени.
В конце встречи Председатель Следственного комитета РА А.Кярамян наградил ректора Академии юстиции С.Аракеляна символическим сувениром комитета – часами.
Подводя итоги визита, Председатель СК выразил уверенность, что сформированное взаимодействие в ближайшее время будет иметь более широкие направления.