ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա. Քյարամյանն այցելել է Արդարադատության ակադեմիա (լուսանկարներ)
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն այսօր այցելել է Արդարադատության ակադեմիա:
Կոմիտեի ղեկավարը հանդիպում է ունեցել ՀՀ քննչական կոմիտեում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձանց (քննիչների) 2022 թվականի պարտադիր վերապատրաստման դասընթացների մասնակիցների հետ` իր խոսքում կարևորելով քննիչների մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների կատարելագործմանն ուղղված գործընթացների պատշաճ կազմակերպման անհրաժեշտությունը, որը համարվում  է ներկա փուլում Քննչական կոմիտեում ընթացող բարեփոխումների ռազմավարական ծրագրերի գերակա ուղղություններից մեկը:
Քննչական կոմիտեի նախագահը նշել է, որ կառույցում մեծ տեղ է հատկացվում գիտելիքահեն աշխատանքին և ընդգծել, որ ինչպես ղեկավար պաշտոններ զբաղեցնող անձանց, այնպես էլ քննիչների` Ակադեմիայիում ուսումնառության ժամանակահատվածը ևս պետք է արդյունավետորեն նպաստի վերջիններիս մասնագիտական որակների առավել բարելավմանը:
Ա.Քյարամյանը ՔԿ նախագահի տեղակալ Ա.Այվազյանի և Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտոր Ս.Առաքելյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ակադեմիայի վարչական շենքում, ծանոթացել հաստատության աշխատանքային պայմաններին:
Ակադեմիայի ռեկտորի հետ հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահն իր շնորհակալությունն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար, բարձր է գնահատել Արդարադատության ակադեմիայի դերն ու հնարավորությունները, որոնք մեծապես կարող են նպաստել Քննչական կոմիտեում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող, ինչպես նաև՝ ապագայում համանման պաշտոն զբաղեցնելու պատրաստակամություն ունեցող անձանց տեսական ու գործնական` համակողմանի գիտելիքներ մատուցելուն, ժամանակի պահանջներին համապատասխանող մասնագետներ ձևավորելուն:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա.Քյարամյանը Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտոր Ս.Առաքելյանին պարգևատրել է Կոմիտեի խորհրդանշական հուշանվերով՝ ժամացույցով:
Ամփոփելով այցելության արդյունքները` ՔԿ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ ձևավորված փոխգործակցությունն առաջիկայում ունենալու է առավել ընդգրկուն ուղղություններ:

The Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia Argishti Kyaramyan visited today the Academy of Justice.
The Chairman of the Committee met the participants of the compulsory training of 2022 for persons holding autonomous positions in the RA Investigative Committee (investigators) in his speech attaching importance to the necessity of proper organization of procedures directed to the improvement of the professional knowledge and capacities which at the current stage is one of the priority directions of strategic plans of reforms in the Investigative Committee.
The Chairman of the Investigative Committee mentioned that in the structure a large place is allocated to knowledge-based work and emphasized that the study period in the Academy of both the persons holding leadership positions and the investigators must efficiently contribute to further improvement of their professional qualities.
Accompanied by the IC Deputy Chairman A. Ayvazyan and the Rector of the Academy of Justice S. Arakelyan A. Kyaramyan made a tour in the administrative building of the Academy, got acquainted with the working conditions of the facility.
During the meeting with the Rector of the Academy the Chairman of the Committee thanked for the efficient cooperation, assessed highly the role and opportunities of the Academy of Justice which can greatly contribute to provision of theoretical and practical – comprehensive knowledge to the persons holding autonomous positions in the Investigative Committee as well as persons willing to occupy a similar position in the future and forming specialists meeting the requirements of the time.
At the end of the meeting the Chairman of the RA Investigative Committee A. Kyaramyan rewarded the Rector of the Academy of Justice S. Arakelyan with a symbolic souvenir of the Committee – a watch.
Summing up the results of the visit the IC Chairman expressed confidence that the established cooperation will have more comprehensive directions in the near future.