ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ Ա.Հովսեփյանը մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հույս հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կնպաստի երկու երկրների իրավապահ մարմինների և, մասնավորապես, քննչական կոմիտեների միջև համագործակցության ակտիվացմանը։
Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ և նախանշել՝ փոխգործակցությունը զարգացնելու ուղղությունները։

Председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Беларуси в Армении Игоря Назарука.
Поздравив посла с назначением, А. Овсепян пожелал ему эффективной работы и выразил надежду на то, что он своей деятельностью будет способствовать активизации сотрудничества между правоохранительными органами и, в частности Следственными комитетами двух стран.
Стороны обсудили широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес, и наметили направления развития взаимодействия.