ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ Ա.Հովսեփյանը մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հույս հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կնպաստի երկու երկրների իրավապահ մարմինների և, մասնավորապես, քննչական կոմիտեների միջև համագործակցության ակտիվացմանը։
Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ և նախանշել՝ փոխգործակցությունը զարգացնելու ուղղությունները։

The Chairman of RA Investigative Committee Aghvan Hovsepyan today received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus to Armenia Igor Nazaruk.
Congratulating the Ambassador on new appointment A. Hovsepyan wished him productive work and expressed hope that his activity will contribute to intensification of cooperation between the law enforcement bodies of the two countries, particularly between the Investigative Committees.
The parties discussed a wide frame of issues of mutual interest and outlined the directions of developing the cooperation.