55-ամյա տղամարդու սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է Իսրայելի քաղաքացին (տեսանյութ, լուսանկարներ)
2021թ. սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 00 :13-ին, քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ իր ամուսինը՝ ծնված 1965թ., ժամը 11:00-ին հարբած վիճակում վիճաբանել է հարևանի հետ, դուրս է եկել տանից և չի վերադարձել:
Ձեռնարկված քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 00:10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Սիսակյան փողոցում գտնվող շենքերից մեկի  բնակարանում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը խոհանոցային դանակով հարվածներ է հասցրել վերոնշյալ տղամարդու պարանոցի և գլխի շրջաններին՝ վերջինիս դիտավորությամբ ապօրինաբար զրկելով կյանքից: Պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, որը Իսրայելի քաղաքացի է՝ ազգությամբ հայ:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 55-ամյա տղամարդու դիակը՝ պարանոցի ձախ հատվածում գտնվող վերքում արնանման հետքերով դանակով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

26-го сентября 2021г., в 00:13 часов, поступило сообщение от гражданки о том, что ее муж, 1965г. рождения, в 11:00, в состоянии алкогольного опьянения поссорился с соседом, вышел из дома и не вернулся.
В результате предпринятых следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что в тот же день, в пределах 00:10 часов, во время ссоры в квартире одного из домов на улице Сисакяна города Ереван, лицо, совершившее предполагаемое преступление, кухонным ножом нанесло удары по шее и голове вышеуказанного мужчины, с умыслом незаконного лишения его жизни. Установлена личность лица, совершившего предполагаемое преступление, который гражданин Израиля, по национальности армянин.
В ходе осмотра места происшествия был обнаружен труп 55-летнего мужчины, в левой части шеи на ране был нож с кровоподобными следами.
По факту, в Следственном отделе административных округов Аджапняк и Давташен Следственного управления города Ереван Следственного комитета РА было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА.