55-ամյա տղամարդու սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է Իսրայելի քաղաքացին (տեսանյութ, լուսանկարներ)
2021թ. սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 00 :13-ին, քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ իր ամուսինը՝ ծնված 1965թ., ժամը 11:00-ին հարբած վիճակում վիճաբանել է հարևանի հետ, դուրս է եկել տանից և չի վերադարձել:
Ձեռնարկված քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 00:10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Սիսակյան փողոցում գտնվող շենքերից մեկի  բնակարանում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը խոհանոցային դանակով հարվածներ է հասցրել վերոնշյալ տղամարդու պարանոցի և գլխի շրջաններին՝ վերջինիս դիտավորությամբ ապօրինաբար զրկելով կյանքից: Պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, որը Իսրայելի քաղաքացի է՝ ազգությամբ հայ:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 55-ամյա տղամարդու դիակը՝ պարանոցի ձախ հատվածում գտնվող վերքում արնանման հետքերով դանակով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

On September 26, 2021 at 00:13 a call was received from a citizen informing that at 11:00 her husband, born in 1965, being under the influence of alcohol, argued with neighbor, left the house and did not return.
In the result of investigative actions and operative-intelligence measures it was found out that during the argument that took place on the same day at about 00:10 in an apartment in one of the houses located in Sisakyan Street, Yerevan the person having committed the alleged crime stabbed the above-mentioned man with a kitchen knife on his neck and head willfully depriving him of life. The person having committed the alleged crime was identified; he is a citizen of Israel, Armenian by nationality.
Through inspection of the scene the body of 55 year-old man was found with a knife with blood-like traces in the wound on the left part of the neck.
A criminal case was initiated in the Investigative Division of Ajapnyak and Davtashen administrative districts of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee according to the Part 1 of the Article 104 of RA Criminal Code.