ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայության շնորհավորական ուղերձ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության բոլոր աշխատակիցների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր ղեկավարած կառույցի ողջ անձնակազմին՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա և կառույցի կազմավորման 7-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Քննչական կոմիտեին այսօր կարևոր առաքելություն է վստահված մեր երկրում օրինականության ապահովման և իրավակարգի ամրապնդման, հանցագործությունների դեմ անզիջում պայքարի, պետության և քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների պաշտպանության հարցում:
Իրատեսորեն արժևորելով ձեռքբերումները և խորապես գիտակցելով Ձեր ստանձնած բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի կարևորությունը՝ միանգամայն վստահ եմ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողների արհեստավարժությունը, կուտակած փորձն ու նվիրումը լավագույնս կնպաստեն կառույցի առջև ծառացող ցանկացած խնդրի լուծմանը և մարտահրավերների հաղթահարմանը:

On behalf of all the employees of the RA Special Investigative Service and myself I warmly congratulate You and the whole staff of the structure headed by You on the day of the employee of the RA Investigative Committee and the 7th anniversary of the establishment of the structure.
The Investigative Committee is entrusted an important mission to ensure and strengthen the legality in our country, to fight against crime, to protect the legal interests and rights of the state and citizens.
Valuing the achievements and deeply realizing the significance of the hard and responsible work taken up by You, I am absolutely sure that the professionalism of the employees of the RA Investigative Committee, their experience and devotion will best contribute to the solution of any problem the structure is facing and overcoming the challenges.