ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայության շնորհավորական ուղերձ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության բոլոր աշխատակիցների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր ղեկավարած կառույցի ողջ անձնակազմին՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա և կառույցի կազմավորման 7-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Քննչական կոմիտեին այսօր կարևոր առաքելություն է վստահված մեր երկրում օրինականության ապահովման և իրավակարգի ամրապնդման, հանցագործությունների դեմ անզիջում պայքարի, պետության և քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների պաշտպանության հարցում:
Իրատեսորեն արժևորելով ձեռքբերումները և խորապես գիտակցելով Ձեր ստանձնած բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի կարևորությունը՝ միանգամայն վստահ եմ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողների արհեստավարժությունը, կուտակած փորձն ու նվիրումը լավագույնս կնպաստեն կառույցի առջև ծառացող ցանկացած խնդրի լուծմանը և մարտահրավերների հաղթահարմանը:

Поздравительное послание Специальной следственной службы РА
От имени всех сотрудников Специальной следственной службы РА и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь личный состав руководимой Вами структуры с днем служащего Следственного комитета Республики Армения и 7-ой годовщиной формирования структуры.
Следственному комитету сегодня доверена важная миссия в деле обеспечения законности и укрепления правопорядка в нашей стране, бескомпромиссной борьбы с преступлениями, защиты законных интересов и прав государства и граждан.
Реалистично оценивая достижения и глубоко осознавая важность принятой вами сложной и ответственной работы, уверен, что профессионализм, накопленный опыт и преданность служащих Следственного комитета РА наилучшим образом будут способствовать решению любой проблемы, стоящей перед структурой, и преодолению вызовов.