ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության տասներորդ կայազորային քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործերով ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ հիվանդության սիմուլյացիայի ճանապարհով ժամկետային զինվորական ծառայության հերթական զորակոչերից խուսափելու համար Թ.Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 327-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Խաբեության ճանապարհով ժամկետային զինվորական ծառայության հերթական զորակոչերից խուսափելու համար Ս.Ղուկասյանին մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 327-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով:

On the base of sufficient evidence obtained within criminal cases investigated in the 10th garrison investigative unit of General Military Investigative Department of the RA Investigative Committee charge was pressed against T. Manukyan according to the Point 1 of the Part 2 of the Article 327 of RA Criminal Code for evasion from the regular military conscription by disease simulation.
Charge was pressed against A. Ghukasyan according to the Point 2 of the Part 2 of the Article 327 of RA Criminal Code for evasion from the regular military conscription by deception.