ՀՀ քննչական կոմիտեում քաղաքացիական ծառայության պաշտոններ, հայեցողական պաշտոններ զբաղեցնող, քաղաքացիական աշխատանք կատարող և տեխնիկական սպասարկում իրականացնող անձինք աշխատանքի են ընդունվում Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքով, «Քաղաքացիական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով, «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ Կառավարության՝ «Պետական իշխանության մարմիններում քաղաքացիական աշխատանք կատարող և տեխնիկական սպասարկում իրականացնող անձանց պաշտոնային դրույքաչափերը սահմանելու մասին» 2014 թվականի հուլիսի 3-ի N 737-Ն որոշմամբ սահմանված դրույթների և պահանջների շրջանակներում։
Լրացուցիչ տեղեկատվության համար կարող եք կապ հաստատել ՀՀ քննչական կոմիտեի անձնակազմի կառավարման վարչության հետ:

The people holding civil service, discretionary positions, performing civil work and technical maintenance at the RA investigative Committee are employed within the framework of the provisions and requirements envisaged by the Labor Code of the Republic of Armenia, RA Law “On Civil Service”,  RA Law “On Public Service”, and the RA Government’s decision N 737-Ն dated July 3, 2014 “On setting the position rates of people performing civil work and providing technical services in state authorities”.
For additional information you can contact the Department of Staff Management of the RA Investigative Committee.