ՀՀ քննչական կոմիտեում քաղաքացիական ծառայության պաշտոններ, հայեցողական պաշտոններ զբաղեցնող, քաղաքացիական աշխատանք կատարող և տեխնիկական սպասարկում իրականացնող անձինք աշխատանքի են ընդունվում Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքով, «Քաղաքացիական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով, «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ Կառավարության՝ «Պետական իշխանության մարմիններում քաղաքացիական աշխատանք կատարող և տեխնիկական սպասարկում իրականացնող անձանց պաշտոնային դրույքաչափերը սահմանելու մասին» 2014 թվականի հուլիսի 3-ի N 737-Ն որոշմամբ սահմանված դրույթների և պահանջների շրջանակներում։
Լրացուցիչ տեղեկատվության համար կարող եք կապ հաստատել ՀՀ քննչական կոմիտեի անձնակազմի կառավարման վարչության հետ:

Лица, занимающие должности гражданской службы, дискреционные должности, выполняющие гражданскую работу и осуществляющие техническое обслуживание, в Следственном комитете РА принимаются на работу в рамках положений и требований, установленных Трудовым кодексом Республики Армения, Законом РА «О гражданской службе», Законом РА «Об общественной службе» и Постановлением Правительства РА N 737-Н от 3 июля 2014 года «Об установлении процентных ставок лиц, выполняющих гражданскую работу и осуществляющих техническое обслуживание в органах государственной власти».
Для получения дополнительной информации можете связаться с Управлением кадров Следственного комитета РА.