Քննչական կոմիտեի նախագահը ներկայացրել է վարչությունների նորանշանակ պետերին
Արթուր Պողոսյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահը ներկայացրել է Տարածքային քննչական վարչությունների գործունեության վերահսկողության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Արթուր Չախոյանին, Հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության խոշտանգումների և պաշտոնատար անձանց կողմից բռնություն գործադրելով լիազորությունները չարաշահելու կամ անցնելու հանցագործությունների քննության վարչության պետ Լեռնիկ Ստեփանյանին, Կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչության պետ Շիրազ Գրիգորյանին և Տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչության հինգերորդ վարչության պետ Դավիթ Ղազախեցյանին:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը շնորհավորելով գլխավոր վարչության պետի տեղակալին և երեք վարչության պետերին նշանակման կապակցությամբ՝ կարևորել է վերջիններիս մասնագիտական և մարդկային բարձր հատկանիշները, համակարգում անցած երկարամյա ճանապարհը և վստահություն հայտնել, որ նրանք պատշաճ կիրականացնեն ենթակա կառուցվածքային ստորաբաժանումների առջև դրված խնդիրները:
Նորանշանակ պետերը շնորհակալություն են հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին վստահության և պետությանը ծառայելուն ընձեռված հնարավորության համար:
Արթուր Պողոսյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև Կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչության նախկին պետ Ռոբերտ Ադիլխանյանին՝ երկարամյա ծառայության և մասնագիտական կառուցվածքային ստորաբաժանման կայացման գործում ունեցած դերակատարության համար:

The Chairman of the Investigative Committee Introduced the Newly Appointed Heads of Departments
A Board session headed by Artur Poghosyan was held today, during which the Chairman of the Investigative Committee introduced Artur Chakhoyan, Deputy Head of General Department for Control over Activity of Territorial Investigative Departments, Lernik Stepanyan, Head of the Department for Investigation of Crimes on Torture and Abusing or Exceeding Authorities by Officials through Using Violence of General Department for Investigation of Particularly Important Cases, Shiraz Grigoryan, the Head of the Department for Investigation of Cybercrime and High Technology Crime of General Department for Investigation of Particularly Important Cases and Davit Ghazakhetsyan, the Head of the Fifth Department of General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee.
The Board members and heads of the structural subdivisions took part in the session.
Congratulating the deputy head of the general department and heads of the three departments on the appointment, Artur Poghosyan, the Chairman of the RA Investigative Committee highlighted their high professional and human qualities, the long-standing path in the system, and expressed confidence that they will properly implement the tasks set for subordinate structural units.
The newly-appointed officials thanked the Chairman of the Investigative Committee for the trust and opportunity to serve the state.
Artur Poghosyan also thanked Robert Adilkhanyan, the former head of the Department for Investigation of Cybercrime and High Technology Crime for long-term service and role in the establishment of a professional structural unit.