Անձինք բժշկական կենտրոնից հափշտակել են վճարային տերմինալը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի հունիսի 21-ին երկու անձ խմբի կազմում ապօրինի մուտք գործելով Լոռու մարզում գտնվող բժշկական կենտրոն՝ վերցրել են վճարային տերմինալը՝ 447 հզր 700 ՀՀ դրամ գումարով և դուրս եկել հիվանդանոցից:
Հերթապահ բուժքույրը նրանց հետևից վազելով գոռացել է, որ տերմինալը չտանեն, սակայն վերջիններս անտեսելով բուժքրոջ հորդորը, գիտակցելով, որ արարքը կատարում են բացահայտ՝ հափշտակել են տվյալ տերմինալը և հեռացել:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 253-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ կատարված կողոպուտը):
Ա.Ն.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանքը, իսկ Գ.Մ.-ի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:

Лица украли платежный терминал из Медицинского центра
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного Следственным управлением Лорийского марза Следственного комитета РА, были получены очевидные фактические данные о том, что 21 июня 2025 года два человека в составе группы незаконно проникли в медицинский центр, расположенный в Лорийском марзе, взяли платежный терминал с находящейся в нём суммой  в 447 тысяч 700 драмов РА и покинули больницу.
Дежурная медсестра, которая побежала за ними, закричала, чтобы они не забирали терминал, но последние, проигнорировав призыв медсестры, осознав, что они делают это открыто, похитили данный терминал и ушли.
В ходе предварительного следствия уголовного производства в отношении двух лиц было возбуждено публичное уголовное преследование по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 253 Уголовного кодекса (грабеж, совершенный группой лиц по предварительному сговору).
В отношении А.Н. в качестве меры пресечения было применено заключение под стражу, а в отношении В.М. объявлен розыск.
Уголовное производство в отношении А.Н. с обвинительным заключением было направлено надзирающему прокурору.