Ավարտվել է Ռ.Հ.-ի կողմից իշխանությունը զավթելուն ուղղված կոչեր հնչեցնելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է Ռ.Հ.-ի կողմից իշխանությունը զավթելուն ուղղված կոչեր հնչեցնելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Ռ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն, ինքնիշխանությունից հրաժարվելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերը):

Завершено предварительное следствие уголовного производства, инициированного по факту озвучивания призыва к захвату власти со стороны Р.А.
В Главном управлении по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности Следственного комитета РА завершено предварительное следствие уголовного производства, инициированного по факту озвучивания призыва к захвату власти со стороны Р.А.
В ходе предварительного следствия уголовного производства в отношении Р.А. было возбуждено публичное уголовное преследование по части 2 статьи 422 Уголовного кодекса РА (публичные призывы к захвату власти, нарушению территориальной целостности, отказу от суверенитета или насильственному свержению конституционного строя).
В отношении последнего в качестве меры пресечения было применено заключение под стражу. Уголовное производство с обвинительным заключением было направлено надзирающему прокурору.