Ամուսինը կնոջ վրա բենզին է լցրել՝ պատճառելով այրվածքներ
ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ամուսինը գտնվելով ոչ սթափ վիճակում կնոջ վրա բենզին է լցրել, որը լցվել է նաև սեղանի սփռոցի վրա, ապա այրել է սեղանի սփռոցը, որի ընթացքում կրակը սփռոցից անցել է կնոջը:
Վերը նշված գործողությունների հետևանքով կինը ստացել է այրվածքներ, իսկ այդ ընթացքում օգնության հասած դուստրը նույնպես ստացել է մարմնական վնասվածք։
Ամուսնու նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 9-րդ կետով (սպանության փորձը):

In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in the RA Investigative Committee apparent factual data were obtained on the allegation that the husband, being under the influence of alcohol, poured gasoline on his wife, which also spilled on the tablecloth, then set the tablecloth on fire, during which the fire spread from the tablecloth to the woman.
As a result of the above-mentioned actions the woman received burns. Meanwhile, the daughter who came to help, also suffered bodily injuries.
Public criminal prosecution was initiated against the husband according to the Point 9 of the Part 2 of the Article 155 of RA Criminal Code.