Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արթուր Պողոսյանը ողջունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարին՝ շնորհակալություն հայտնելով Քննչական կոմիտե կատարած այցի համար:
Քննչական կոմիտեի նախագահն ընդգծել է, որ հատկապես վերջին տարիներին երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև համագործակցությունը ձեռք է բերել նոր բովանդակություն՝ դրսևորվելով ամենօրյա աշխատանքային շփումների, տեղեկատվության փոխանակման և փոխադարձ գործնական աջակցության ձևաչափերում:
ԻԻՀ արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմին բարձր է գնահատել երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերությունները և խնդիրները համատեղ ջանքերով լուծելու պատրաստակամությունը:
Արթուր Պողոսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին՝ նշելով, որ Քննչական կոմիտեի հետ համագործակցության և կապերի ամրապնդման գործում մեծ է եղել դեսպանի անձնական ներդրումը:

The Chairman of the Investigative Committee, Artur Poghosyan, Received the Delegation Headed by the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran
Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, Artur Poghosyan, received the delegation headed by the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran, Amin Hossein Rahimi.
Artur Poghosyan welcomed the Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran, expressing his gratitude for the visit to the Investigative Committee.
The Chairman of the Investigative Committee emphasized that, especially in recent years, the cooperation between the law enforcement systems of the two countries has gained new substance, manifested through daily working-level interactions, information exchange, and formats of mutual practical support.
The IRI Minister of Justice, Amin Hossein Rahimi, highly appreciated the established partnership between the law enforcement bodies of the two countries and their readiness to address challenges through joint efforts.
Artur Poghosyan expressed his gratitude to the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the IRI to the RA, Mehdi Sobhani, who is concluding his diplomatic mission, noting the Ambassador's significant personal contribution to strengthening cooperation and ties with the Investigative Committee.