Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արթուր Պողոսյանը ողջունել է ԻԻՀ արդարադատության նախարարին՝ շնորհակալություն հայտնելով Քննչական կոմիտե կատարած այցի համար:
Քննչական կոմիտեի նախագահն ընդգծել է, որ հատկապես վերջին տարիներին երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև համագործակցությունը ձեռք է բերել նոր բովանդակություն՝ դրսևորվելով ամենօրյա աշխատանքային շփումների, տեղեկատվության փոխանակման և փոխադարձ գործնական աջակցության ձևաչափերում:
ԻԻՀ արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմին բարձր է գնահատել երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերությունները և խնդիրները համատեղ ջանքերով լուծելու պատրաստակամությունը:
Արթուր Պողոսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին՝ նշելով, որ Քննչական կոմիտեի հետ համագործակցության և կապերի ամրապնդման գործում մեծ է եղել դեսպանի անձնական ներդրումը:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял делегацию, возглавляемую министром юстиции Исламской Республики Иран
Председатель Следственного комитета РА Артур Погосян принял делегацию, возглавляемую министром юстиции Исламской Республики Иран Амином Хоссейном Рахими.
Артур Погосян поприветствовал министра юстиции ИРИ, выразив благодарность за визит в Следственный комитет.
Председатель Следственного комитета подчеркнул, что особенно в последние годы сотрудничество между правоохранительными системами двух стран приобрело новое содержание, проявляясь в форматах ежедневных рабочих контактов, обмена информацией и взаимной практической поддержки.
Министр юстиции ИРИ Амин Хоссейн Рахими высоко оценил партнерские отношения, сложившиеся между правоохранительными органами двух стран, и готовность решать проблемы совместными усилиями.
Артур Погосян поблагодарил чрезвычайного и полномочного посла ИРИ в Армении Мехди Собхани, завершающего свою дипломатическую миссию, отметив, что личный вклад посла в укрепление сотрудничества и связей со Следственным комитетом был большим.