Ավարտվել է ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձի կողմից հափշտակություն կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված ապացուցողական և վարութային, ինչպես նաև օպերատիվ-հետախուզական մեծածավալ գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ավտոտեխնիկայի ծառայության նախկին պետը 2021-2022 թվականներին զորամասի ավտոհավաքակայանի տարածքից գաղտնի հափշտակել է ընդհանուր 575 հզր ՀՀ դրամ արժողության 16 անվադողեր, որոնք նախաքննության ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել են:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 254-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (գողությունը):

Завершено предварительное следствие уголовного производства, инициированного по факту совершения хищения бывшим должностным лицом Министерства обороны
В результате доказательственных и процессуальных действий, а также крупномасштабных оперативно-розыскных мероприятий, проведенных в ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Главном военном следственном управлении Следственного комитета РА, было установлено, что бывший начальник службы автомобильной техники воинской части N Министерства обороны РА в 2021-2022 годах тайно похитил с территории автосборочной станции воинской части 16 шин на общую сумму 575 тыс. драмов РА, которые были обнаружены и изъяты в ходе предварительного следствия.
В ходе предварительного следствия уголовного производства в отношении бывшего должностного лица Министерства обороны было возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 2 части 2 статьи 254 Уголовного кодекса (кража).