Կոտայքում գործող ավտոգազալիցքավորման ընկերությունը վերականգնել է պետությանը պատճառված 10.7 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը օրենսդրությամբ սահմանված և հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցնելով ընկերության իրական շրջանառությունը՝ չի վճարել խոշոր չափերի հարկեր:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 10 մլն 754 հզր 139 ՀՀ դրամի վնասը:

Компания по заправке автомобилей, действующая в Котайке, возместила государству ущерб в размере 10․7 млн драмов
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого в Следственном управлении Котайкскогo марза Следственного комитета РА, было установлено, что компания, предоставляющая услуги по заправке автомобилей, скрыв реальный оборот компании путем внесения искаженных данных в отчеты, установленные законодательством и являющиеся основанием для налогообложения, не уплатила налоги в крупных размерах.
В результате процессуальных и доказательственных действий, осуществленных в ходе предварительного следствия, государству возмещен ущерб в размере 10 млн 754 тыс. 139 драмов РА.