Կոտայքում գործող ավտոգազալիցքավորման ընկերությունը վերականգնել է պետությանը պատճառված 10.7 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը օրենսդրությամբ սահմանված և հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցնելով ընկերության իրական շրջանառությունը՝ չի վճարել խոշոր չափերի հարկեր:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 10 մլն 754 հզր 139 ՀՀ դրամի վնասը:

Autogas Refueling Company Operating in Kotayk Recovered Damage of 10.7 Million AMD Caused to State
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in Kotayk Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that the company providing autogas refueling services did not pay large amounts of taxes by hiding the company's real turnover by entering distorted data in the reports prescribed by law and serving as the basis for taxation.
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation the damage in the amount of 10 million 754 thousand 139 AMD caused to the state has been recovered.