Համայնքային ոստիկանների միջև տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ համայնքային երկու ոստիկաններ տեղեկանալով 2025 թվականի հունիսի 29-ին համայնքային երկու այլ ոստիկանների՝ ահազանգով դեպքի վայր չմեկնելու մասին, վիճաբանել են նրանցից մեկի հետ, ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել վերջինիս մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։
Նախաքննության ընթացքում երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործությունը)։

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Incident between Community Police Officers Completed
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in the Department for Investigation of Crimes against Humanity of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee it was found out that two community police officers, having learned that on June 29, 2025, two other community police officers did not respond to an emergency call, argued with one of them and struck him with their hands and feet on various parts of his body, causing bodily injuries.
During the preliminary investigation public criminal prosecution was initiated against two individuals according to the Point 5 of the Part 2 of the Article of RA Criminal Code.