Շինանյութի մանրածախ վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից պետությանը պատճառված 11.9 մլն դրամի վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ շինանյութի մանրածախ վաճառքով զբաղվող ընկերությունը 2024 թվականի փետրվարից մինչև հոկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում հարկային միասնական հաշվարկներում պակաս է հայտարարագրել իրացման շրջանառությունը, որի հետևանքով պետությանը պատճառվել է խոշոր չափերի վնաս։
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 11 մլն 947 հզր 301 ՀՀ դրամի վնասը:

Damage of 11.9 Million AMD Caused to State by Company Engaged in Retail Sales of Building Materials Recovered
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in the Investigative Division of Avan and Nor Nork administrative districts of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that the company engaged in retail sales of building materials underdeclared its sales turnover in its unified tax calculations from February to October, 2024. As a result, damage in large amount was caused to the state.
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation, the damage in the amount of 11 million 947 thousand 301 AMD caused to the state, has been recovered.