Շինանյութի մանրածախ վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից պետությանը պատճառված 11.9 մլն դրամի վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ շինանյութի մանրածախ վաճառքով զբաղվող ընկերությունը 2024 թվականի փետրվարից մինչև հոկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում հարկային միասնական հաշվարկներում պակաս է հայտարարագրել իրացման շրջանառությունը, որի հետևանքով պետությանը պատճառվել է խոշոր չափերի վնաս։
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 11 մլն 947 հզր 301 ՀՀ դրամի վնասը:

Восстановлен ущерб, нанесенный государству компанией, занимающейся розничной торговлей строительными материалами, в размере 11․9 млн драмов
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого Следственным отделом административных районов Аван и Нор Норк Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА, было установлено, что компания, занимающаяся розничной продажей строительных материалов, в период с февраля по октябрь 2024 года неполно задекларировала оборот реализации в единых налоговых расчетах, в результате чего государству был причинен ущерб в крупных размерах.
В результате процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, возмещен ущерб в размере 11 млн 947 тыс. 301 драмов, причиненный государству.