Ամուսնու կողմից նախկին կնոջ սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում 2025 թվականի նոյեմբերի 5-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված մեծածավալ վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ Վ․Կ․-ն, իր բնակարանը մաքրելու պահանջը մերժելու պատճառով, նախկին կնոջ՝ Ա․Հ․-ի հետ առաջացած վիճաբանության ընթացքում խոհանոցային դանակով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել նրա մարմնի տարբեր հատվածներին՝ սպանելով վերջինիս:
Նախաքննության ընթացքում Վ․Կ․-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 9-րդ կետով (մերձավոր ազգականի, զուգընկերոջ կամ նախկին զուգընկերոջ կողմից սպանությունը)։

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on ex-Wife’s Murder Committed by Husband Completed
As a result of large-scale procedural and evidentiary actions conducted in the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on November 5, 2025 in the Investigative Division of Shengavit administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA investigative Committee, it was found out and grounded that during an argument with A.H., his ex-wife, V.K., due to her refusal to clean his apartment, stabbed her for multiple times with a kitchen knife on various parts of her body, killing her.
In the course of the preliminary investigation public criminal prosecution was initiated against V.K. according to the Point 9 of the Part 2 of the Article 155 of RA Criminal Code.