Ամուսինները բռնություն գործադրելով կատարել են խոշոր չափերով հափշտակություն. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված մեծածավալ և անհետաձգելի վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պարզվել են ամուսինների կողմից բռնություն գործադրելով հափշտակություն կատարելու դեպքի հանգամանքները։
Մասնավորապես՝ 2025 թվականի մայիսի 18-ին ամուսիններն այցելել են իրենց ծանոթի բնակության վայր և խաբեությամբ ներս մտել բնակարան, որից հետո Ե.Ն.-ն բռնելով Մ.Ա.-ի պարանոցից պահանջել է լուռ մնալ՝ այդ ընթացքում ներս թողնելով նաև կնոջը՝ Ա․Հ․-ին։
Այնուհետև, ամուսինները փոխլրացնելով միմյանց գործողությունները բռնություն են գործադրել Մ.Ա.-ի նկատմամբ և պահանջել 280 հզր ՀՀ դրամ գումար, սակայն մերժում ստանալով` վերցրել են տուժողին պատկանող 2 մլն ՀՀ դրամ արժողության ավտոմեքենայի բանալին և հեռացել:
Ամուսինների նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 252-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով (ավազակությունը, որը կատարվել է բնակարան ապօրինի մուտք գործելով):

Spouses Committed Theft in Large Amount by Using Violence․ Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Completed
In the result of large-scale and urgent procedural and evidentiary actions conducted within the framework of the criminal proceeding investigated in the Investigative Division of Shengavit administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee, circumstances of theft by using violence committed by spouses were found out.
Particularly, on May 18, 2025 the spouses visited the residence of their acquaintance and entered the apartment by cheating.After it Ye.N. grabbed M.A. by the neck and required to keep silence, meanwhile also letting his wife A.H. inside.
Then the spouses, complementing each other’s actions, used violence against M.A. and required 280 thousand AMD, however being refused they took the key of the victim’s car worth 2 million AMD and left.
Public criminal prosecution was initiated against the spouses according to the Point 2 of the Part 3 of the Article 252 of RA Criminal Code.