2024 թվականի նոյեմբերի 21-ին համայնքային ոստիկանության բաժնի պետի կողմից բռնություն գործադրելով ծառայողական լիազորությունները չարաշահելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության խոշտանգումների և պաշտոնատար անձանց կողմից բռնություն գործադրելով լիազորությունները չարաշահելու կամ անցնելու հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է ՀՀ ՆԳՆ համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության բաժնի պետի կողմից բռնություն գործադրելով ծառայողական լիազորությունները չարաշահելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված ապացուցողական և վարութային գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության բաժնի պետը 2024 թվականի նոյեմբերի 21-ին բռնություն է գործադրել ակումբի հաճախորդի նկատմամբ, որից հետո ակումբի աշխատակիցներին և հաճախորդներին հրահանգել է լքել տարածքը՝ այդ կերպ խոչընդոտելով ընկերության բնականոն աշխատանքը, ինչպես նաև բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ է հնչեցրել ակումբի երգչուհու նկատմամբ:
Վերջինիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 441-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (պաշտոնատար անձի կողմից իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունը չարաշահելը կամ լիազորություններն անցնելը, որը կատարվել է բռնություն գործադրելով կամ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Abusing Official Power by using Violence Committed by Division Head of Community Police on November 21, 2024 Completed
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on abusing official power by using violence committed by the head of a division օf the General Department of Community Police of the RA Ministry of Internal Affairs was completed in the Department for Investigation of Crimes on Torture and Abusing or Exceeding Authorities by Officials through Using Violence of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee.
As a result of evidentiary and procedural actions conducted in the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding it was grounded that on November 21, 2024 the division head of the general department of the community police used violence against a club visitor after which he instructed the employees and visitors of the club to leave the area thus hindering the normal work of the company, he also threatened to use violence against the club singer.
Public criminal prosecution was initiated against him according to the Point 1 of the Part 2 of the Article 441 of RA Criminal Code.