Խուլիգանության դեպքի մասնակիցներից մեկը բենզին է լցրել մյուսի վրա. սպանության փորձի հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է սպանության փորձի հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված ապացուցողական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2025 թվականի մայիսի 9-ին մի խումբ անձինք մեկնել են Ա.Մ.-ի բնակության հասցե, նրա հասցեին հնչեցրել հայհոյանքներ, իսկ վերջինս բենզին է լցրել նրանցից մեկի վրա և կրակայրիչով այրել։
Ա․Մ․-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձը):

One of those Involved in Hooliganism Poured Petrol on the Other․ Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Murder Attempt Completed
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on murder attempt was completed in the Department for Investigation of Crimes against Humanity of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee.
As a result of evidentiary and procedural actions conducted in the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding it was found out that on May 9, 2025 a group of people left for A.M.’s residence, cursed him and the latter poured petrol on one of them and burnt with a lighter.
Public criminal prosecution was initiated against A.M. according to the Part 1 of the Article 44-155 of RA Criminal Code.