Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավարի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է՝ 2 անձի մասով
Ավարտվել է 2025 թվականի սեպտեմբերի 24-ին Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավարի, ՆԳՆ ոստիկանության աշխատակցի սպանության դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը՝ 2 անձի մասով:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Գ.Հ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը) (2 դրվագ), 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը), իսկ Ն.Օ.-ի նկատմամբ՝ 46-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությանն օժանդակելը) (2 դրվագ) և 46-44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձին օժանդակելը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Murder of Former Head of Parakar Community Completed with respect of 2 Individuals
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on murder of the former head of Parakar community, police officer of the Ministry of Internal Affairs, committed on September 24, 2025 was completed.
As it was already informed, in the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on murder committed in Merdzavan public criminal prosecution was initiated against two individuals: against G.H. according to the Part 1 of the Article 155 (2 counts), the Part 1 of the Article 44-155 and the Part 1 of the Article 335 of RA Criminal Code, and against N.O. according to the Part 1 of the Article 46-44-155 of RA Criminal Code.
The criminal proceeding with respect of G.H. and N.O. with the bill of indictment was sent to the prosecutor.