Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավարի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է՝ 2 անձի մասով
Ավարտվել է 2025 թվականի սեպտեմբերի 24-ին Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավարի, ՆԳՆ ոստիկանության աշխատակցի սպանության դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը՝ 2 անձի մասով:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Գ.Հ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը) (2 դրվագ), 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը), իսկ Ն.Օ.-ի նկատմամբ՝ 46-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությանն օժանդակելը) (2 դրվագ) և 46-44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձին օժանդակելը):

Завершено предварительное следствие в отношении 2 лиц по уголовному производству, инициированному по факту убийства бывшего главы общины Паракар
Завершено предварительное следствие в отношении 2 лиц по уголовному производству, инициированному по факту убийства бывшего главы общины Паракар 24 сентября 2025 года.
Как уже сообщалось, в ходе предварительного следствия по уголовному производству, инициированному по факту убийства в Мердзаване в отношении двух лиц возбуждено публичное уголовное преследование: в отношении Г.А. - по части 1 статьи 155 Уголовного кодекса (убийство) (2 эпизода), части 1 статьи 44-155 (покушение на убийство) и части 1 статьи 335 (незаконный оборот огнестрельного оружия, его основных составных частей, боеприпасов и других материалов, устройств, предметов), а в отношении Н.О. - по части 1 статьи 46-155 (пособничество в убийстве) (2 эпизода) и части 1 статьи 46-44-155 (пособничество в покушении на убийство).
Уголовное производство в отношении Г.А. и Н.О. с обвинительным заключением было направлено надзирающему прокурору.