Խոչընդոտվել է ՀԷՑ-ի բաժանորդների սպասարկման տեղեկատվական կենտրոնի բնականոն աշխատանքը. հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված  հաղորդումների հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Ս.Ն.-ն և Դ.Խ.-ն՝ համապատասխանաբար 2025 թվականի դեկտեմբերի 17-ին և դեկտեմբերի 26-ին, հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով, բացահայտ արհամարհական վերաբերմունք դրսևորելով բարոյական նորմերի նկատմամբ, հնչեցնելով հայհոյանքներ, կատարել են խուլիգանություն՝ խոչընդոտելով ՀԷՑ-ի բաժանորդների սպասարկման տեղեկատվական կենտրոնի բնականոն աշխատանքը:
Նրանց նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (խուլիգանությունը, որը կատարվել է տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով):

Нарушена нормальная работа информационного центра по обслуживанию абонентов АЭС․ возбуждено публичное уголовное преследование
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном управлении города Еревана Следственного комитета РА на основании сообщений, представленных ЗАО "Электрические сети Армении", было установлено, что С.Н. и Д.Х. 17 и 26 декабря 2025 года, соответственно, используя коммуникационные технологии, проявляя явное пренебрежение к моральным нормам, выкрикивая ругательства, совершили хулиганство, препятствуя нормальной работе информационного центра обслуживания абонентов АЭС.
В отношении них было возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 3 части 2 статьи 297 Уголовного кодекса (хулиганство, совершенное с использованием информационных или коммуникационных технологий).