Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2026 թվականի փետրվարի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին։
Արթուր Պողոսյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցության շրջանակում միմյանց ուղարկվող իրավական հարցումները պատշաճ կատարվում են:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին՝ երկու իրավապահ մարմինների միջև ամենօրյա կատարվող աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ սերտ համագործակցության շնորհիվ պաշտպանվում են Ղազախստանի քաղաքացիների օրինական շահերն ու իրավունքները, ինչպես նաև արագ լուծումներ են տրվում տարբեր հարցերի:
Հանդիպման ավարտին կողմերն արձանագրել են, որ համատեղ ջանքերով կարող են առավել արդյունավետ դարձնել Հայաստանի և Ղազախստանի տարածքում նախաձեռնված քրեական վարույթներով իրականացվող միջազգային-իրավական համագործակցությունը, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության, կոռուպցիոն և տնտեսական բնույթի, ինչպես նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կատարվող հանցագործությունների դեմ պայքարում:

The Chairman of the Investigative Committee Artur Poghosyan Received the Ambassador of Kazakhstan to Armenia
On February 24, 2026 Artur Poghosyan, the Chairman of the RA Investigative Committee received Bolat Imanbayev, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia.
Artur Poghosyan noted with satisfaction that within the framework of the effective cooperation established between the law enforcement bodies of the two countries, the legal queries sent to one another are being properly executed.
The Ambassador expressed gratitude to the Chairman of the Investigative Committee for the daily work carried out between the two law enforcement bodies, emphasizing that due to the close cooperation the legitimate interests and rights of the citizens of Kazakhstan are protected, as well as prompt solutions are provided to various issues.
At the end of the meeting the parties noted that through joint efforts they can make the international legal cooperation carried out within the framework of criminal proceedings initiated in Armenia and Kazakhstan more effective, including in the fight against transnational crime, corruption-related and economic crimes, as well as crimes committed using information technologies.