Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2026 թվականի փետրվարի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին։
Արթուր Պողոսյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցության շրջանակում միմյանց ուղարկվող իրավական հարցումները պատշաճ կատարվում են:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին՝ երկու իրավապահ մարմինների միջև ամենօրյա կատարվող աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ սերտ համագործակցության շնորհիվ պաշտպանվում են Ղազախստանի քաղաքացիների օրինական շահերն ու իրավունքները, ինչպես նաև արագ լուծումներ են տրվում տարբեր հարցերի:
Հանդիպման ավարտին կողմերն արձանագրել են, որ համատեղ ջանքերով կարող են առավել արդյունավետ դարձնել Հայաստանի և Ղազախստանի տարածքում նախաձեռնված քրեական վարույթներով իրականացվող միջազգային-իրավական համագործակցությունը, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության, կոռուպցիոն և տնտեսական բնույթի, ինչպես նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կատարվող հանցագործությունների դեմ պայքարում:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял Посла Казахстана в Армении
24 февраля 2026 года председатель Следственного комитета РА Артур Погосян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева.
Артур Погосян с удовлетворением отметил, что в рамках эффективного сотрудничества, сформированного между правоохранительными органами двух стран, правовые запросы, направляемые друг другу, выполняются надлежащим образом.
Посол поблагодарил Председателя Следственного комитета за ежедневную работу, проводимую между двумя правоохранительными органами, подчеркнув, что благодаря тесному сотрудничеству защищаются законные интересы и права граждан Казахстана, а также быстро решаются различные вопросы.
В завершение встречи стороны констатировали, что совместными усилиями они могут сделать более эффективным международно-правовое сотрудничество, осуществляемое по уголовным производствам, инициированным на территории Армении и Казахстана, в том числе в борьбе с транснациональной преступностью, коррупцией и экономическими преступлениями, а также преступлениями, совершаемыми с использованием информационных технологий.