Մի շարք անձանց վճարվել է գումար՝ ի պաշտպանություն Ս.Կ.-ի կայանալիք հանրահավաքին մասնակցելու համար. նախաքննությունն ավարտվել է մեկ անձի մասով
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում քննվում է ի պաշտպանություն Ս.Կ.-ի 2025 թվականի հոկտեմբերի 18-ին կայանալիք հանրահավաքին մեծաքանակ անձանց մասնակցությունն ապահովելու նպատակով մի շարք անձանց նյութապես շահագրգռելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթը:
Նախաքննության ընթացքում կատարված անհրաժեշտ ապացուցողական և վարութային գործողությունների արդյունքում տեղեկություններ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Ս.Կ.-ի մտերիմ Ն.Թ.-ի կազմակերպմամբ՝ Երևան քաղաքի բնակիչ Բ.Ս.-ն յուրաքանչյուր անձի 10 հզր ՀՀ դրամ վճարելու խոստումով կազմակերպել է 9 անձի մասնակցությունը նշված հանրահավաքին: Այնուհետև, Բ.Ս.-ն իր կողմից հանրահավաքին ուղարկված անձանցից յուրաքանչյուրին վճարել է 10 հզր ՀՀ դրամ:

Ряду лиц были выплачены деньги в защиту С.К. для участия в митинге․ предварительное следствие завершено в отношении одного лица
Как мы уже сообщали, в Следственном управлении города Еревана Следственного комитета РА расследуется уголовное производство, инициированное по факту привлечения ряда лиц к материальной заинтересованности с целью обеспечения участия большого числа лиц в митинге в защиту С.К., который состоится 18 октября 2025 года.
В результате необходимых доказательственных и процессуальных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, была получена информация о том, что при организации близкого человека С.К. Н.Т., житель города Еревана Б.С. с обещанием выплатить каждому человеку 10 тысяч драмов РА организовал участие 9 лиц в указанном митинге.
Затем, Б.С. каждому из лиц, посланных им на митинг, было выплачено по 10 тысяч драмов РА.
Уголовное производство в отношении Б.С. с обвинительным заключением было направлено надзирающему прокурору.