Պետությանը պատճառված 2.6 մլրդ դրամի վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ՀՀ-ում գրանցված ընկերության կողմից չի վճարվել 2 մլրդ 637 մլն 734 հզր 909 ՀՀ դրամ հարկային պարտավորություն։
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչության և ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի համալիր հարկային ստուգումների վարչության հետ համատեղ իրականացված միջոցառումների արդյունքում ընկերության կողմից ներկայացվել են շահութահարկի ճշգրտված հաշվարկներ և ամբողջությամբ վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասը:

Ущерб в размере 2.6 миллиарда драмов, причиненный государству, был полностью восстановлен
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА, выяснилось, что компания, зарегистрированная в Армении, не выплатила налоговых обязательств в размере 2 миллиарда 637 миллионов 734 тысячи 909 драмов РА.
В ходе предварительного следствия уголовного производства в результате мероприятий, проведенных совместно с Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА и Управлением комплексных налоговых проверок Комитета государственных доходов РА, компания представила скорректированные расчеты налога на прибыль и полностью возместила ущерб, причиненный государству.