Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2026 թվականի փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին։
Արթուր Պողոսյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է միջազգային իրավական համագործակցության շրջանակում ուղարկվող հարցումներին՝ ընդգծելով, որ դրանց ամբողջ ծավալով կատարման արդյունքում ստացված պատասխաններով լուծվել է համապատասխան քրեական վարույթների ընթացքը:
Դեսպանը հայտնել է իր պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու քննիչների մասնագիտական կարողությունների շարունակական զարգացմանը:
Կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացքում փորձագետների ներգրավման անհրաժեշտությունը, որոնց շնորհիվ կգույքագրվեն կիբեռանվտանգության ոլորտում փորձի փոխանակման առաջնահերթությունները։

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял Посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении
Председатель Следственного комитета Артур Погосян  принял Посла Соединенного Королевства  Великобритании и Северной Ирландии в Армении
11 февраля 2026 года Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Александру Коул.
В ходе встречи Артур Погосян отметил направляемые в рамках международного правового сотрудничества запросы, подчеркнув, что по ответам, полученным в результате их исполнения в полном объеме, был разрешен ход соответствующих уголовных производств.
Посол выразила свою готовность в содействии в непрерывном развитии профессиональных навыков следователей.
Стороны обсудили необходимость привлечения экспертов в ходе сотрудничества, благодаря чему будут определены приоритеты по обмену опытом в сфере кибербезопасности.