Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2026 թվականի փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին։
Արթուր Պողոսյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է միջազգային իրավական համագործակցության շրջանակում ուղարկվող հարցումներին՝ ընդգծելով, որ դրանց ամբողջ ծավալով կատարման արդյունքում ստացված պատասխաններով լուծվել է համապատասխան քրեական վարույթների ընթացքը:
Դեսպանը հայտնել է իր պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու քննիչների մասնագիտական կարողությունների շարունակական զարգացմանը:
Կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացքում փորձագետների ներգրավման անհրաժեշտությունը, որոնց շնորհիվ կգույքագրվեն կիբեռանվտանգության ոլորտում փորձի փոխանակման առաջնահերթությունները։

The Chairman of the Investigative Committee, Artur Poghosyan Received the Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Armenia
On February 11, 2026, the Chairman of the RA Investigative Committee, Artur Poghosyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Armenia, Alexandra Cole.
During the meeting Artur Poghosyan referred to the queries sent within the framework of international legal cooperation, emphasizing that the responses, received as a result of their full execution, have resolved the course of the relevant criminal proceedings.
The Ambassador expressed her readiness to support the continuous professional development of investigators’ skills.
The parties discussed the need to involve experts in the course of cooperation, due to which the priorities for exchanging experience in the field of cyber security will be identified.