Ամուսինը պարբերաբար ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժեղ տառապանք է պատճառել կնոջը՝ նրան հասցնելով ինքնասպանության. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված մեծածավալ քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ ամուսինը համատեղ կյանքի ընթացքում պարբերաբար ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժեղ տառապանք է պատճառել կնոջը՝ նրան հասցնելով ինքնասպանության:
Բացի այդ, նախաքննության ընթացքում նաև պարզվել է, որ ամուսինը ապօրինի ձեռք է բերել և իր բնակության վայրում պահել ռազմամթերք հանդիսացող 38 հատ մարտական փամփուշտ:
Վերջինիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը), 162-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (ինքնասպանության հասցնելը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը):

Husband regularly Caused Strong Physical Pain and Mental Sufferance to Wife driving her to Suicide: Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Completed
As a result of large-scale investigative and procedural actions conducted in the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Gegharkunik Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that the husband regularly caused strong physical pain and mental sufferance to his wife during their life together, driving the wife to suicide.
Besides, it was also found out that the husband illegally procured and kept 38 combat bullets at his residence.
Public criminal prosecution was initiated against him according to the Point 8 of the Part 2 of the Article 196, the Point 3 of the Part 2 of the Article 162 and the Part 1 of the Article 335 of RA Criminal Code.